Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Afrin ve Münbiç mesajı

Elazığ'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin'e operasyon sinyali verdi. "Ordu kurduklarını sandıkları çapulcuları bir haftayı bulmaz, nasıl darmadağın edeceğimizi görecekler" diyen Erdoğan, Münbiç için ise "Verilen sözler tutulmazsa kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz" ifadesini kullandı.

ntv.com.tr 13.01.2018 - 14:25 | Son Güncelleme : 13.01.2018 - 17:48

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Afrin ve Münbiç mesajı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ İl Kongresi'nde konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Türkiye Cumhuriyeti devletinden başka devletimiz yok. Paralel devletmiş, şu devletmiş bu devletmiş yok. Nerede, Pensilvanya'da... Ne işin var orada hadi sıkıyosa gel, buraya gel. Arkana ABD'yi almak suretiyle Pensilvanya'da durmanın sana faydası yok. ABD de seni bir yere kadar taşır FETÖ bunu bilesin. ABD de seni kapıya koyacak, kaçacak delik arayacaksın. Sen kaçacaksın biz seni kovalayacağız."

Biz terör örgütünü ülkemizde eylem yapamaz hale getirince güney sınırlarımız boyunca terör koridoru oluşturma çabasıyla karşı karşıya kaldık. Fırat Kalkanı ile bu koridoru bıçak gibi böldük. Bir gece ansızın geldik. Şimdi İdlib operasyonu ile bu koridorun batı kanadını çökertiyoruz. Afrin'deki teröristler teslim olmazlarsa orayı da başlarına yıkacağız, bu böyle biline. Münbiç'te bize verilen sözler tutulmazsa kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. 

Buradan Suriye'deki terör örgütlerini destekleyen müttefiklerimizi kendilerini test etmeye davet ediyorum. Suriye'de terör örgütüne ABD'nin göndermiş olduğu silah sayısı 4 bin 900 TIR. Bunları biz biliyoruz. Böyle müttefiklik olmaz. 2 bin uçak dolusu silahı da derme çatma hava alanlarına inerek örgüte teslim ettiğini biliyoruz.

Teröristin üzerine üniforma giydirince, barındığı binanın tepesine de kendi ülkenizin bayrağını dikince hakikatler ortadan kalkmıyor. Bölgeye getirilen binlerce TIR ve uçak dolusu silahın bir kısmı daha şimdiden karaborsada satılmaya, bir kısmı da bize karşı kullanılmaya başlandı.

Yılanla yatağa giren neticelerine katlanır. Amerika kendini kaldırıp ve kandırıp yılan çukuruna atmakta bu kadar ısrarcıysa kendisi bilir. Biz, kendi başımızın çaresine bakarız. Bir araya toplayıp ordu kurduklarını sandıkları çapulcuları Allah’ın izniyle, bir haftayı bulmaz, nasıl darmadağın edeceğimizi görecekler.

MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin şahsımıza yönelik destekleme kararını açıklaması da şüphesiz bir dayanışmanın milli mutabakatın ne denli güçlü şekilde oluştuğunun ifadesidir."

AFRİN'E HAREKAT NASIL UYGULANIR? (GÜVENLİK UZMANI ABDULLAH AĞAR NTV'YE ANLATTI)

"HEVESLERİ KURSAKLARINDA KALACAK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ardından Bingöl İl Kongresi'nde konuştu. Erdoğan'ın buradaki konuşmasından öne çıkanlar ise şöyle:

"Türkiye'yi hiçbir güç bölemez, parçalayamaz. Görüyorsunuz başarılı olamıyorlar, olamayacaklar. 15 Temmuz'da bu milleti sindiremediler, korkutamadılar. Bu millet ölüm kusan uçaklara ve tanklara rağmen bağımsızlığından taviz vermedi. Mazlumlara sahip çıkıyoruz. Kudüs'te sahip çıktık. BM Genel Kurulu'nda ne oldu, dünya bizim yanımızda yer aldı. Barış ve istikrarı temin etmek için dünyayı ayağa kaldırırız dedik, tüm imkanlarımızı seferber ettik. 

Geldiğimiz nokta itibarıyla Türkiye'nin olurunun alınmadığı, Türkiye'nin rızasının gözetilmediği hiçbir girişimin başarı şansı yoktur. Türkiye'nin hassasiyetleri hesaba katılmadan atılacak tüm adımlar er ya da geç akim kalmaya mahkumdur. Türkiye, milli güvenliğini ilgilendiren tüm konularda hem masada hem sahada olmaya devam edecek. Güvenlik güçlerimiz birliğimize dirliğimize kast eden tüm şer odaklarının heveslerini kursağında bırakmaya devam edecek.

Demokrasilerde hak ve özgürlüklerde ABD ve Avrupa ile değil kendimizle yarışıyor. Birçok ülşkeye örnek oluyoruz. Bize her fırsatta demokrasi dersi verenlerin göçmenlere nasıl davrandığını görüyoruz."

Sayfa Yükleniyor...