Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Antalya’da diplomasi trafiği

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Diplomasi Forumu’nda diplomasi trafiğini sürdürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi üyeleriyle ve Madagaskar Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Antalya’da diplomasi trafiği

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Cumhurbaşkanı , Antalya Diplomasi Forumu'ndaki yoğun diplomasi trafiğini bugün de sürdürüyor.

Erdoğan bugün Devlet Başkanlığı Konseyi üyeleri Denis Becirovic, Zeljko Komsic ve Zeljka Cvijanovic ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre görüşmede, ve Bosna-Hersek ilişkileri, bölgesel konular ve küresel meseleler ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, Bosna-Hersek’in birlik, huzur ve istikrarının korunması ve iki ülke ilişkilerinin derinleştirilmesinin Türkiye için çok önemli olduğunu ve Türkiye’nin bu konularda kararlı, samimi ve yapıcı katkılarının artarak süreceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Antalya’da diplomasi trafiği - 1

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki ülke ticaret hacminin artması için atılan adımların ve her alanda işbirliklerinin devam edeceğini belirtti.

ANTALYA’DA YOĞUN DİPLOMASİ TRAFİĞİ

Cumhurbaşkanı dün başlayan Antalya Diplomasi Forumu’nda birçok görüşme gerçekleştirdi.

Erdoğan, Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani, Bosna-Hersek Sırp Kesimi Başkanı Milorad Dodik ve Esvatini Kralı III. Mswati ile bir araya gelmişti.

İKİNCİ GÖRÜŞME MADAGASKAR CUMHURBAŞKANI İLE

Cumhurbaşkanı Erdoğan, forumun ikinci günündeki görüşmelerini Madagaskar Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina ile sürdürdü.

Sayfa Yükleniyor...