"Leyla Zana ile görüşebilirim"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan HDP milletvekili Leyla Zana'nın görüşme talebiyle ilgili görüşlerini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Leyla Zana'nın görüşme talebi oldu. Kabul edip görüşebiliriz" dedi.

ntv.com.tr - Anadolu Ajansı 22.01.2016 - 13:37 | Son Güncelleme : 22.01.2016 - 13:51

"Leyla Zana ile görüşebilirim"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Leyla Zana'nın görüşme talebinin kendisine iletildiğini belirterek, "Leyla Zana ile görüşebilirim" dedi.

DİYARBAKIR'DA OKULA BOMBALI SALDIRI 

Konuşmasında Diyarbakır'da okula bomba atılmasıyla ilgili de görüşlerini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan şunlardı söyledi:

"Bugüne kadar okullarımızı yaktılar mı yaktılar, camilerimizi yaktılar mı yaktılar, bombaladılar mı bombaladılar, hastanelerimize bunu yaptılar, ambulanslar hakeza. Ambulans şoförlerimizi şehit ettiler mi ettiler. Tüm bunlar ortada ve bugünkü olay da adeta bunun bir zirvesi. Tek tesellimiz şu an itibarıyla o yavrularımızdan şehidimiz yok. Durumlarının iyi olduğuna dair haberi aldım. Bundan dolayı mutluyum."

"BIDEN'LA ÇOK AÇIK GÖRÜŞECEĞİZ" 

Rus askerlerinin Kamışlı'ya konuşlandığı iddialarıyla da ilgili görüşlerini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle dedi:

"Bölgede hassasiyetlerimiz aynı şekilde devam ediyor. Bu konuda hassasız ve sürekli olarak bizim koalisyon güçlerine söylediğimiz, 'PKK, PYD, YPG, DAEŞ, bunların hiçbirinin birbirinden farkı yok, bunlara karşı da tavrımız aynı olacaktır' diye... Yarın da bunları Sayın Biden'la çok açık görüşeceğiz."

Sayfa Yükleniyor...