Cumhurbaşkanı Erdoğan: Temmuzda emekli maaşı masaya yatacak

Yerel seçimlere son 3 gün kaldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da yerel seçim çalışmalarına devam ederken emekli maaşlarıyla ilgili temmuz ayını işaret etti. "Temmuz ayında, yılın ilk 6 ayındaki enflasyona göre, emekli maaşlarını tekrar masaya yatıracağız." diye konuşan Erdoğan, yılı ikinci yarıısnda enflasyonun inişe düşeceğini de sözlerine ekledi. Cumhurbaşkanı, muhalefete de eleştirilerini sürdürmeye devam edip "PKK'ya FETÖ'ye göz kırpıyorlar. Siyasi vizyonları sıfır. İcraat zaten yok." dedi. 2 aylık seçim maratonunun Kocaeli mitingi ile son bulduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tüm farklılıklarımızla 85 milyonluk bir aileyiz. Görüş farklılıklarmıza rağmen hepimiz kardeşiz." mesajını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Temmuzda emekli maaşı masaya yatacak

Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı , partisinin Gökdere Meydanı'nda açıklamalarda bulundu. 

Emekli maaşlarına ilişkin önemli mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Temmuz ayında, yılın ilk 6 ayındaki enflasyona göre, emekli maaşlarını tekrar masaya yatıracağız." diye konuştu. 

Erdoğan, muhalefete eleştirilerini de sürdü ve "İhtirasları öylesine gözlerini bürümüş durumdaki ülkenin ve milletin uzun vadeli çıkarlarının altına dinamit döşemekten çekinmiyorlar. Bu uğurda PKK'ya, FETÖ'ye, emperyalist hevceslere göz kırpıyorlar. Siyasi vizyon sıfır. Siyasi program hak getire. İcraat zaten yok." değerlendirmesinde bulundu

"KARŞIMIZDA BÜYÜK KİTLESEL İTTİFAK BULDUK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

Bursa nasıl sanayi vve tarım üretiminin güücüyle dünyaya nam saldıysa biz de ekonomide ve diplomaside aynı kucaklayıcılığı sergiliyoruz.

Bugün alanda 90 bin kişi var. Pazar günü sandıkları gümbür gümbür patlatıyoruz. Bursa ile birlikte Yüzyılı'na hazırlanıyoruz. Bursa ilk yerli markamız TOGG başta olmak üzere ülkemizin prestij eserleien öncülük ediyor, ev sahipliği yapıyor. Bursa 31 Mayıs'taki tercihiyle bu duruşunu büyükşehirde ve ilçelerde belediye yönetimlerine de yansıtıcaktır. Biz de belediye başkanlarımızla el ele verip Bursa'nın önünde yeni bir dönem açmayı planlıyoruz.

Gazze'de oluk oluk akan müslüman kanı karşısında kör, sağır kesilenler yarın bizim başımıza benzer bir felaket gelse emin olun aynısını yapacaklar. Rusya ile aramızın açıldığı, terör örgütlerinin sınırımıza dayanmdığı bir dönemde batılı ülkeler güney şehirlerimizde hava savunma sistemlerimizi alıp götürmüşlerdi. O günkü sıkıntıların üstüesinden gelemyi kendi gücümüzle başardık. Suriye'de Libya'da Akdeniz'de Karadeniz'de Karabağ'da hangi adımı attıksak karşımızda büyük bir küresel ittifak bulduk.

Her sçeim döneminde de aynı senaryoyu devreye soktular Milletimizle bir olup tüm bu oyunları birer birer bozduk. Kimi tuzakları sandıkta hüsrana uğrattık. Kimi tuzakları sokakta bertaraf ettik. Kimi tuzakları askeri harekatlarımızla sınırlarımızın ötesinde durdurduk. Her dönemde yeni araçlar, argümanlar, taktikler devreye giriyor. Bu toprakları vatan yapmak için verdiğimiz uğraşı vatanımız da elimizde tutmak için de sürdürmek mecburiyetindeyiz.

MUHALEFETE ELEŞTİRİLER

Ülkemiz muhalefetinin anlamadığı anlamak istemediği anlıyorsa bile önemsediği hakikat budur. İhtirasları öylesine gözlerini bürümüş durumdaki ülkenin ve milletin uzun vadeli çıkarlarının altına dinamit döşemekten çekinmiyorlar. Bu uğurda PKK'ya, FETÖ'ye, emperyalist hevceslere göz kırpıyorlar. Siyasi vizyon sıfır. Siyasi program hak getire. İcraat zaten yok.

CHP çeşitli şehirlerde DEM'le, hem de tabanına rağmen, neyin karşılığı, hangi paylaşımların ürünü olduğu bilinmeyen karanlık ittifaklar kuruyor. Ülkemizin en büyük muhalefet partisinin içine düştüğü tutarsızlık, savrulma, kirlenmişlik hali gerçekten utanç verici. Valizler, çantalar dolusu dolarlar, avrolar. Bunları saymaya bile yetişemiyorlar. Sayma görüntülerini kimse izah edemiyor.

EMEKLİ MAAŞI

Temmuz ayında, yılın ilk 6 ayındaki enflasyona göre, emekli maaşlarını tekrar masaya yatıracağız.

Memurlarımıza yaptığımız 6000 ek göstergesi ilave edilmesi uygulaması genişleterek düzenlemenin hazırlıkları tamamlandı. Yılın ikinci yarısında enflasyonun inişe geçtiğini hep birlikte göreceğiz. 

Küçük enafın prim gün sayısındaki adaletsizliği giderecek önümüzdeki dönemde buna göre adım atacağız. Milletimizin farklı kesimlerine verdiğimiz sözlerin takibini yapıp yerine getireceğiz. Ekonomi programını kararlılıkla sürdürüp fiyat istikrarını sağlamamız lazım. Emeklilerimizi ve çalışanlarımızı hak ettiği refah seviyesine getireceğiz. Dün verdiğimiz sözleri bugün hatırlamıyoruz diye kulak arkası yapmadık. Yapacamayacağımız sözleri asla vermedik. Emeklilikle ilgili içimize sinmeyen adımları gelen talepler üzerine hayata geçirmekten kaçınmadık. Emeklilere ara artışın maaliyetini milletimizle paylaşmıştık.

Sizin karşınızda atıp tutanlar derdinize derman olamayacaklar. Seçimlerde şehirlerinizi yönetecek başkanları seçmekle kalmayacaksınız, ülkemizin geleceğinde hangi siyaset tarzının önünün açılacağını da belirleyeceksiniz

"2 KAT DAHA BÜYÜTECEĞİZ"

21 yılda nasıl 3 kat Türkiye'yi büyüttüysek önümüzdeki dönemde 2 kat daha büyütüp sözlerimizi fazlasıyla tutacağız.

Vumhurbaşkanınız olarak bakanlarımla yoğun bir çalışma içerisinde size efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Temmuzda emekli maaşı masaya yatacak - 1 Cumhurbaşkanı Erdoğan Kocaeli'de

İKİNCİ DURAK: KOCAELİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ikinci durağı Kocaeli.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

Kocaeli bir kez daha eser ve hizmet diyecek. Seçim gününe kadar ana kademe, kadın kolları, gençler kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Kocaeli ile birlikte haritasının tamamını Cumhur İttifakı'nın renkleriyle boyamaya var mıyız?

Artık 2 gün kaldı. Sandığın telafisi olmaz. Pazar günü hep birlikte sabah erkenden sandıklara koşacağız. Ak Parti ve Cumhur İttifakı'na kaybettirerek CHP'ye kazandırmak için mesai harcayanalara karşı ikaz edeceğiz.

Ben milletimin basiretine, ferasetine ve sağ duyusuna güveniyorum. Bu kardeşiniz size Cumhurbaşkanı olarak efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldi. Kocaeli halkının en doğru kararı vereceğine yürekten inanıyorum. Belediye başkanlığı seçiminde oyumuzun heda ve heder olmasına izin vermeyeceğiz.

SEÇİM MARATONU BİTTİ

Son mitingimizi buradan yapıyoruz. İki aylık dönemde ülkemizin dört bi yanındaki vatandaşımızla kucaklaştık. Hasret giderdik.

Seçim döneminde yükselen siyasi tansiyonu farklı yerlere yönlendirmek isteyen odaklara karşı çok dikkatli olmalıyız. Türkiye olgun bir demokrasiye sahiptir. Seçim sistemimiz her açıdan dünyaya örnek olacak seviyededir. Siyasi görüşlerimiz farklı olabilir. Türkiye bizlerin ortak yurdu, çatısı, yuvasıdır. Sandık, 85 milyon olarak hepimizin namusuna emanettir. Tüm farklılıklarımızla 85 milyonluk bir aileyiz. Görüş farklılıklarmıza rağmen hepimiz kardeşiz.

"BEKA SORUNU"

Deprem bölgesinin imarı yanında, Marmara'dan başlayarak riskli yerleşim yerlerimizi de depreme hazırlıklı hale getireceğiz. Tarihin tekerrür etmesini istemiyorsak, hangi siyasi partiye gönül verirsek verelim, deprem meselesini beka sorunu olarak görmek zorundayız.

305 MİLYAR LİRA YATIRIM

Biz ne yaptıysak CHP'nin sabotalj siyasetine rağmen yaptık. Engelleri tek tek aşarak bu günlere kadar geldik.

Son 21 yılda Kocaeli'ne 305 milyar liraya yakın yatırım yaptık.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...