İlişkili Haber

Terör örgütü DAEŞ'e yönelik operasyonda gözaltına alınan şüphelinin, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde bıçakla yaralayarak şehit ettiği polis memuru Sinan Acar, memleketi Bursa'da son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Acar'ın (24) Türk bayrağına sarılı naaşı, Osmangazi ilçesi Hüdavendigar Mahallesi'ndeki baba evi önünde helallik alınmasının ardından Mihraplı Camisi'ne getirildi.

Cami bahçesinde şehit Acar'ın babası Erdem, annesi Gülşen, 19 yaşındaki kardeşi Engin Can Acar ve nişanlısı Nida Fedai ile yakınları taziyeleri kabul etti.

Fenalaşan şehit annesine 112 Acil Servis ekipleri müdahale etti. Nişanlısının polis şapkasını takan Nida Fedai ise tabuta sarılarak uzun süre gözyaşı döktü.

Geçen hafta nişanlandığı, 4 gün sonra doğum günü olduğu öğrenilen şehit Acar'ın cenazesi, burada kılınan namazın ardından silah arkadaşlarının omuzlarında taşındıktan sonra Bursa Emniyet Müdürlüğü'ne ait cenaze aracıyla götürüldüğü Hamitler Kent Mezarlığı'ndaki Polis Şehitliği'ne defnedildi.

Törene, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Bursa Vali Vekili Ergun Güngör, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karlık, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu, İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız, bazı milletvekilleri, siyasi parti il başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

''ÇOK ÖNEMLİ BİR EYLEMİN ENGELLENDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ''

Şehit polis memuru Sinan Acar için İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde de tören düzenlendi. Vatan yerleşkesindeki törende konuşan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Türkiye'de tüm güvenlik güçlerinin büyük bir özveriyle ve şehit olma pahasına görev yaptığını belirtti.

Çalışkan, "Gözaltına alınan kişi uluslararası alanda aranan bir teröristti. Çok önemli bir eylemin engellendiğini düşünüyoruz. Arkadaşlarımız bu teröristi yakaladı. Önemli bir eylemin önüne geçip engellediler" dedi.

"BİLİNMELİDİR Kİ BU ÜLKEDE SİNANLAR BİTMEZ''

Mustafa Çalışkan, ülkenin birliği, bütünlüğü için polis ve askerin durmadan çalışacağını anlatarak, "Bilinmelidir ki bu ülkede Sinanlar bitmez. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemiz için can veren şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet, yakınlarına da sabır diliyorum. Milletimizin başı sağolsun, vatan sağolsun" ifadesini kullandı.

İstanbul'da dün DAEŞ'e yönelik operasyonda gözaltına alınan şüphelinin İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde bıçakla saldırdığı polis memuru Sinan Acar şehit olmuş, şüpheli tabancayla vurularak etkisiz hale getirilmişti.