Dairede sıkışan gaz patladı: 3 yaralı

Isparta'da bir apartmanın 3'üncü katındaki apart dairede gaz sıkışması kaynaklı patalama meydana geldi. Patlamada 3 kişi yaralandı. Olay yerine gelerek çalışmaları inceleyen Vali Aydın Baruş, "İtfaiyenin yaptığı tespitlere göre daire içerisinde bulunan doğalgaz şebekesindeki sızmadan kaynaklandığı üzerinde duruluyor. Muhtemelen kombide bir gaz sıkışması sonucunda patlama meydana geliyor.” dedi.

Dairede sıkışan gaz patladı: 3 yaralı

'da Pirimehmet Mahallesi 1741 sokakta bulunan bir apartmanın 3'üncü katındaki apart dairede saat 16.30 sıralarında patlama meydana İ

İhbar üzerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri bölgeye sevk edildi. Patlama sırasında evde bulunan Havva Demirekin (48) ve Mustafa Yılmaz (58) ile yoldan geçen Burak Kara (23) yaralandı.

Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından yaralılar hastanelere kaldırılarak tedaviye alındı. Havva Demirekin'in tüm vücudunda, Mustafa Yılmaz'ın ise ellerinde yanıklar olduğu, Burak Kara’nın da patlama sırasında çevreye savrulan cam parçalarından yaralandığı öğrenildi. İtfaiye ekipleri tarafından yapılan ilk incelemelerde patlamanın kombide gaz sıkışmasından kaynaklandığı belirlendi.

Dairede sıkışan gaz patladı: 3 yaralı - 1

"KOMBİDE GAZ SIKIŞMASI SONUCUNDA PATLAMA MEYDANA GELİYOR"

Isparta Valisi Aydın Baruş, olay yerinde yaptığı incelemeden sonra açıklama yaptı. Vali Baruş, "Pirimehmet Mahallesi 1741 sokakta bulunan 10 numaralı dairede bir patlama meydana geliyor. 16.29’da ilk ihbar alınıyor. Daha sonra hemen belediye itfaiyemiz ve sağlık ekipleri de buraya intikal ediyor. İtfaiyenin yaptığı tespitlere göre daire içerisinde bulunan şebekesindeki sızmadan kaynaklandığı üzerinde duruluyor. Muhtemelen kombide bir gaz sıkışması sonucunda patlama meydana geliyor. Patlama sırasında daire içerisindeki camların da kırılmasıyla, gördüğünüz gibi dışarıya da akseden bir görüntü bırakıyor. Sevindirici olan şu ki; patlama sırasında yaralanan 2 vatandaşımızda hayati tehlike yok. Bir kadın vatandaşımızın yüzünde yanıklar var. Dairede yaşayan bir erkek vatandaşımızın ellerinde yanıklar var. Ama belirttiğim gibi çok hayati bir tehlikeleri yok. Şu anda tedavi altına alındılar. Yine bu sırada dışarıda bulunan bir vatandaşımız da kolundan cam kırıklarından dolayı hafif yaralanma geçiriyor. O da hastaneye kaldırıldı. Şu anda yaralıların ikisi üniversite hastanesinde, birisi ise Şehir Hastanesinde tedavi görüyor” dedi.

Dairede sıkışan gaz patladı: 3 yaralı - 2

Olayla ilgili itfaiye ve polis ekiplerinin tespitlerde bulunduğunu aktaran Vali Aydın Baruş, "Ayrıntılı bir inceleme yapılacak, patlamanın neden kaynaklandığına dair. Ondan sonra Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından soruşturma devam ettirilecek. Dediğim gibi bizim için sevindirici olan böyle şiddetli bir patlamadan sonra çok şükür herhangi bir can kaybının olmaması ve ciddi nitelikte bir yaralanma meydana gelmemiş olması. Burada tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyoruz” diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...