Dell Latitude 2100 öğrencileri hedefliyor

Dünyanın en çok bilgisayar satan üreticisi Dell, dünya genelinde öğrencileri hedefleyen yeni Netbook'u Dell latitude 2100 serisini duyurdu.

19.05.2009 - 16:39

Dell Latitude 2100 öğrencileri hedefliyor

Dell tarafından yapılan bir açıklamayla, özellikle genç yaşlardaki öğrencilerin kullanması için tasarlanan yeni nesil netbook serisi Latitude 2100 duyuruldu.

Intel Atom N270 1,6GHz işlemci üzerine geliştirilen bilgisayarlar, farklı renklerde kaucuk kaplamaları kasalara ve gigabit hızında kablolu ağ bağlantısına sahip. Bilgisayarlar, dilenirse antimikrobiyal klavye, katı durum disk (SSD), dokunmatik ekran ve taşıma kulplarıyla kişiselleştirilebiliyor.

Windows Vista, XP veya Ubuntu Linux 8.10 işletim sistemleriyle satışa sunulacak ürünlerde üçü bir arada kart okuyucusu ve 3 hücreli pil bulunuyor. 1.32 kilogram ağırlığındaki Latitude 2100 serisi, dilenirse 6 hücreli pil seçeneği ile satın alınabilecek. Kasasının altında havalandırma deliği bulunmayan bilgisayar, bu sayede eğitim-öğretim hayatı sırasında karşılaşılabilecek kazara ıslanmaları da engelliyor.

ABD'de 369 dolar fiyatla piyasaya sürülecek ürünlerde VGA bağlantısı, kablosuz ağ bağlantısı, webcam bulunuyor.

Dell Latitude 2100 serisi netbooklar özellikle ilköğrenim öğrencilerinin okullarında kolaylıkla kullanılabilmesi için geliştirildi. Dell Latitude 2100 serisi netbooklar özellikle ilköğrenim öğrencilerinin okullarında kolaylıkla kullanılabilmesi için geliştirildi.
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...