Denizli'de 'sahte sandık görevlisi' iddiası

CHP'li Yurtseven, sandıklarda türbanlı parti görevlilerinin bulunduğunu ve sahte seçmenlere oy kullandırıldığını söyledi.

Denizli'de 'sahte sandık görevlisi' iddiası

CHP Denizli Merkez İlçe Başkanı Ömer Yurtseven, bir sandıkta, İl Seçim Kurulunca görevlendirilen kişinin yerinde başkasının yer aldığını belirlediklerini ve konuya ilişkin tutanak tanzim ettirdiklerini bildirdi.        

Yurtseven, Raşit Özkardeş İlköğretim Okulundaki 2128 numaralı sandıkta ''sahte sandık görevlisi'' olduğunu tespit ettiklerini söyledi.        

Sandık kurulunda görevli olan kişinin yerinde başkasının olduğunu belirleyerek, tutanak hazırlattıklarını anlatan Yurtseven, ayrıca AK Parti Denizli milletvekili adayı Nihat Zeybekci'nin belediye başkanlığı dönemindeki afişlerin, oyların kullanıldığı bazı okullarda yer aldığını, bu afişleri bina sorumlularını uyararak indirttirdiklerini kaydetti.       

Ayrıca engelli bir vatandaşın, oy karşılığı kendisine para vaat edildiğini, para verilmediği için de oy kullanmayacağını bildirdiğini ifade eden Yurtseven, ''Bu vatandaşımızın söylediklerine ilişkin de tutanak hazırladık. Yasak olmasına rağmen, sandık başkanları türbanlı kişilere görev verdi. Bir kişinin adının da hem Denizli merkezde, hem Acıpayam ilçesinde seçmen listesinde yer aldığını belirledik'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...