Devlet erkanı Ata'nın huzurunda

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanı, Cumhuriyet'in 100. yılı dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti.

Devlet erkanı Ata'nın huzurunda

Cumhuriyet'in 100. yılı tüm yurtta etkinliklerle kutlanıyor. Törenlerin Ankara'daki ilk durağı Anıtkabir oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti.

Devlet erkanı Ata'nın huzurunda - 1
Devlet erkanı Ata'nın huzurunda - 2

Devlet erkanının Aslanlı Yol'un başındaki yerini almasının ardından tören başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, kabine üyeleri, muhalefet partisi liderleri, Genelkurmay Başkanı Metin Gürak ve kuvvet komutanları Aslanlı Yol'dan geçerek mozoleye çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üzerinde ay yıldız bulunan çelengi Atatürk'ün mozolesine bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra Erdoğan ve beraberindekiler, Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:

"Her bir anı ülkemize ve milletimize hizmetle geçen 21 yıllık iktidarımız döneminde emanetinize hakkıyla sahip çıkmaya çalıştık. 'yi, tarihinin yatırım hamleleriyle buluşturmuş bir yönetim olarak, Cumhuriyet'imizin ikinci asrını Türkiye Yüzyılı ile taçlandırmakta kararlıyız."

Devlet erkanı Ata'nın huzurunda - 3

Anıtkabir'deki törenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'ye geçti. Erdoğan burada Cumhuriyet Bayramı tebriklerini kabul etti.

Devlet erkanı Ata'nın huzurunda - 4

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...