Dink ailesinin avukatı Fethiye Çetin, cinayet günü kamera kaydı yapılan bankaya ait harddiskteki görüntülerin eksik olduğunu söyledi.

Çetin'e göre görüntüler içerisinde cinayet günü Ogün Samast ile birlikte olan bazı kişilerin de yer alma ihtimali yüksek.

Çetin, "Bir gün öncesi var, sonrası var. Cinayet gününe ait kamera hiç yok ve görüntüsü eksik. Geri dönüşüm yapılabilir mi? diye uğraşıldı. Polise tekrar gönderildi. "Mümkün değil" dendi. Bunun üzerine Amerika’da özel bilişkişiye gönderildi. O bazı tahribatları tespit etti ve biz bu sefer bu harddiski TÜBİTAK’a gönderek, inceleme talep ettik." diye konuştu.

Avukat Çetin, Hrant Dink cinayetinin sıradan bir cinayet olmadığını öne sürerek sadece bu soruşturmaya bakacak savcıların görevlendirilmesini talep etti.

Çetin, "Bu kadar önemli bir soruşturma, çok sayıda kişi ve kurumu kapsıyor. O yüzden görevlendirilecek savcıların başka işlerinin olmaması ve mesailerinin çoğunu buna harcayacak savcıların görevlendirilmesini talep ettik." şeklinde konuştu.

Fethiye Çetin, İstanbul Emniyeti'nde görevli 5 kişi hakkında soruşturma izni verildiğini ancak kararla ilgili belgelerin de kendilerine verilmediğini söyledi.

Çetin, Kafes Operasyonu Eylem Planı’nda imzası olan Ercan Kireçtepe ve Levent Bektaş'ın ifadelerine başvurularak Dink cinayetinin neden operasyon olarak adlandırıldığının sorulmasını istedi.

Hrant Dink davasına 10 Mayıs pazartesi günü Beşiktaş Adliyesi’nde devam edilecek.