Bağlar Hatboyu Caddesi'ndeki Oryıl Petrol İstasyonu'nda saat 19.45 sularında bir patlama meydana geldi.

İlişkili Haberler


14 kişi yaralanırken, akıllara terör şüphesi geldi ancak Diyarbakır Valisi Mustarfa Toprak NTV'ye açıkladı: Patlamanın, istasyonun LPG tankındaki gaz sıkışmasından meydana gelme ihtimali yüksek. Büyük bir faciadan döndük...

Patlamada yaralananların ağırlıklı olarak benzin istasyonu çalışanları olduğu belirtilirken, istasyon içindeki marketin bulunduğu binada büyük hasar meydana geldi.

Bağlar Hatboyu Caddesi'ndeki Oryıl Petrol İstasyonu'ndan akşam saatlerinde bir patlama meydana geldi.

Patlamada ilk belirlemelere göre 1'i ağır 14 kişi yaralanırken, yaralı sayısının artmasından endişe edilmediği kaydedildi.

NEDEN GAZ SIKIŞMASI MI?
İstasyon içinde, bir marketin de bulunduğu 3 katlı binada büyük hasar meydana gelirken, patlamanın nedenini Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak NTV'de açıkladı:

"Saat 19.45 sularında petrol istasyonunun LPG tankındaki gaz sıkışmasından kaynaklandığını düşündüğümüz bir patlama meydana geldi. 14 yaralı var ve bunun artmasını beklemiyoruz. Yaralılar ağırlıklı olarak istasyon çalışanları. Büyük bir facia ve ucuz atlatıldı."

"TERÖR ŞÜPHESİ YOK"
"Terör şüphesi yok" diyen Toprak, "Büyük bir gaz kokusu da oluştu. Patlamadan yaklaşık 2 saat önce market sahipleri koku duymuş ve bu nedenle vanalar kapatılmış. 'Gaz sıkışması var ki patlama meydana geldi' ifadeleri var" şeklinde konuştu.