Dolaplarda bahar temizliği

İlkbaharın ılık esintisi kendisini iyiden iyiye hissettirmeye başladı. Bir kaç haftaya kalmadan yazlık kıyafetler ortaya çıkacak.  Henüz ortadan kalkmamış kazak yığını içinde yerini alacak olan tişörtler, etekler dolabınızı iyice içinden çıkılmaz bir hale sokacak.

26.03.2012 - 09:15

Dolaplarda bahar temizliği

Bahar temizliğine dolaplardan başlayarak yakında yaşamaya başlayacağımız sıcak günlere hazırlıklı girebilirsiniz.

Kıyafetlerinizi toparlarken dikkat edeceğiniz bir kaç önemli nokta size bu zor işi yaparken vakit kazandırabilir. İşte dolaplarınızı düzenlerken size yardımcı olacak bir kaç tüyo.

DOLAPTA GÖRDÜĞÜNÜZ BÜTÜN KIYAFETLERİ DIŞARI ÇIKARIN
Bazen sadece bize eski bir anıyı hatırlattığı için yıpranmış bir kazağı atmaz, senelerce saklarız. Temizliği tam anlamıyla yapmak için bütün kıyafetlerinizi dolaptan çıkarın ve duygusal bağ kurduğunuz ama artık giymediğiniz parçalara “elveda” deyin.

RAFLARI VE ÇEKMECELERİ TEMİZLEYİN
Bahar temizliği demek suya sabuna dokunmak demek. Boşalan çekmeceleri rafları en dip noktalarına kadar temizlemeyi unutmayın.

ÜÇ KÜME PLANI
Kıyafetlernizi ayıklarken üç ayrı yığın oluşturun. Birini “sakla” ötekini “birisine ver” ve diğerini de “emin değilim” olarak adlandırın. “Birisine ver” yığınına attığınız kıyafetleriniz bird aha asla içine giremeyeceğiniz kotlarınızdan bluzlerinizden oluşabilir. “Emin değilim” yığını içine koyduklarınızın akıbetini belirlemek için kendinize biraz zaman tanıyın.

HER MEVSİME AYRI KUTU
“Sakla” yığını içindeki kıyafetlerinizi mevsime göre ayırın. Bunları saklamak için kutu kullanabilirsiniz.

YENİ DOLABIN İHTİYAÇLARI
Artık eskisine oranla daha hafif ve güzel kokan bir dolabınız var. Dolabınızda daha fazla yer kazanmak için ayırıcılar alabilir yeni ve renkli askılar alarak görsel açıdan da tatmin edici bir dolap yaratabilirsiniz.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...