Dolu ve toz bulutu yaşamı etkiledi

Yurdun bazı kesimlerinde etkili olan dolu, yağmur ve toz bulutu, yaşamı olumsuz etkiledi.

Anadolu Ajansı 21.05.2009 - 20:08

Burdur merkezinde etkili olan yağış nedeniyle Anadolu Öğretmen Lisesi'nin bodrum katı ile 10 evin bodrum katını su bastı.

Çok sayıda evin kanalizasyonu taştı, rögarların tıkanması sonucu bazı bölgelerde su baskını yaşandı.

UŞAK
Uşak Tarım İl Müdürü Atilla Arslan, dün akşam saatlerinde etkili olan dolu yağışı nedeniyle Eşme, Ulubey ve merkeze bağlı köylerdeki tarım arazilerinde zarar oluştuğunu bildirdi.

Ekiplerin gün boyu doludan etkilenen arazilerde inceleme yaptığını, hasar tespit raporunun birkaç günde hazırlanacağını belirten Arslan, ''Çok şiddetli bir dolu yağışı meydana geldi. Bölgesel olarak tarım arazilerinde önemli zararların olduğunu duyduk. Ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor'' dedi.

ERZURUM
Erzurum Valiliği Kriz Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, bölgenin, merkezi doğu Akdeniz olan alçak basınç merkezi ve buna bağlı cephe sistemlerinin etkisi altında olduğu belirtildi.

Alçak basınç sisteminin hareket ettiği, Suriye üzerinden kaldırdığı çöl kumlarının Türkiye'nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde etkili olduğu ve buna bağlı olarak yağışların çamur şeklinde olmasının beklendiği bildirilen açıklamada, toz pusunun astım ve alerjisi olan vatandaşları etkileyeceği uyarısında bulunuldu.

Toz pusu ile çamur şekilinde yağışın, yarın aralıklarla etkili olacağı kaydedildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...