'Drift'ten ceza yemişti, 7 ay sonra makas atmaktan yakalandı

İstanbul'da otomobiliyle E-5 Karayolu ve TEM Otoyolu'nda makas atarak trafik güvenliğini tehlikeye düşürdüğü gerekçesiyle gözaltına alınan sürücüye, 2 bin 4 lira ceza verildi. Sürücüye 7 ay önce de Kağıthane Tüneli'nde "drift" yaptığı için 235 lira ceza verildiği öğrenildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 14.05.2019 - 16:46

'Drift'ten ceza yemişti, 7 ay sonra makas atmaktan yakalandı

'da otomobiliyle "makas" atarak trafik güvenliğini tehlikeye düşüren sürücü yakalandı.

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı Sivil Trafik Ekipler Amirliği ekipleri, E-5 Karayolu ve TEM Otoyolu'nda makas atarak trafik güvenliğini tehlikeye düşüren sürücünün görüntülerinin sosyal medyada yer almasının ardından çalışma başlattı.

Görüntüleri inceleyen polis, otomobilin sürücüsü Ünal T.'yi gözaltına aldı.

Sürücüye, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun "aksine bir işaret bulunmadıkça sürücülerin trafiği aksatacak veya tehlikeye sokacak şekilde ardı ardına birden fazla şerit değiştirmeleri" maddesine istinaden bin 2 lira, "aksine bir işaret bulunmadıkça sürücülerin trafik kazası, arza halleri, acil yardım kurtarma, genel güvenlik ve asayişin sağlanması gibi durumlar dışında emniyet şeritleri ve banketleri kullanmaları" maddesine istinaden bin 2 lira olmak üzere 2 bin 4 lira para cezası kesildi.

SÜRÜCÜ BELGESİ GEÇİCİ OLARAK İPTAL

Ünal T.'nin sürücü belgesi de geçici olarak iptal edildi.

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nde işlemleri tamamlanan sürücü, Türk Ceza Kanunu'nun "Kara, deniz veya demir yolu ulaşım araçlarını kişilerin hayat, sağlık veya mal varlığı açısından tehlikeli olabilecek şekilde sevk ve idare etmek" maddesi gereği adli işlem yapılmak üzere Büyükçekmece Polis Merkezi'ne teslim edildi.

7 AY ÖNCE DE YAKALANMIŞTI

Bu arada Ünal T.'ye, 7 ay önce Kağıthane Tüneli'nde "drift" yaptığı için "trafiği tehlikeye düşürmek" suçundan 235 lira ceza verildiği öğrenildi.

VİDEO: TÜNELİ KAPATIP BÖYLE 'DRİFT' YAPMIŞLARDI (EKİM 2018)

Sayfa Yükleniyor...