Dünyanın en büyük tüketici elektroniği cihazları arasına LG LZ970 de eklendi. Kendisi, 150 cm genişliğinde ve 102 cm uzunluğunda, izleyicilere neredeyse gerçek boyutlu hareketli görüntüleri üç boyutlu izlettiren bir 3D LED televizyon.

LG Electronics Orta Doğu Afrika CEO’su K. Wan Kim, “LZ970, LG’nin 3D görüntü kalitesini, bağlanabilirlik özellikleri ve akıllı teknolojide kaydettiğimiz en son gelişmelerle bir araya getirerek, bu alandea son noktayı koyuyor. LG, gerçekten üstün bir üç boyut deneyimi sağlayan LZ970 ile üç boyutlu televizyon pazarına öncülük etmeye hazır” diyerek dev televizyonu kamuoyuna tanıttı.

LZ970, sadece büyük, net bir ekrandan ibaret değil elbette. Son model televizyon aynı zamanda LG’nin en son akıllı teknolojileriyle donatılmış bir “Smart TV”. Firma bültenine göre bu sayede seyahat, sağlık ve diğer her şey ile ilgili bilgiye ekrandan kolayca ulaşabiliyor. 'Sezgisel' ve kullanışlı uzaktan kumandası Magic Motion ile LZ970’in bütün özellikleri kolayca öğrenilip kullanılıyor.

Diğer bağlanabilirlik seçenekleri arasında DLNA bulunuyor. İzleyiciler bu özelliği kullanarak diğer medya aygıtlarında depolanmış dosyalara kablosuz olarak ulaşıp, bunları büyük ekranda izlemenin keyfini yaşayabiliyor. Son derece ince ve dar çerçeveye sahip ekranın görüntü yenileme hızı da 400Hz.