EKPSS kura (tercih) sonuçları açıklandı (2024 engelli kamu personeli yerleştirme sonuçları)

EKPSS kura sonuçlarının ne zaman açıklanacağı, kamuda memur olarak atanmayı bekleyen engelli vatandaşlar tarafından sorgulanıyordu. Merakla beklenen kura sonuçları açıklandı. Kura sonuçlarına göre kamuya 2 bin 392 engelli ataması yapılacak. Peki, EKPSS kura sonuçları nasıl sorgulanır?

EKPSS kura (tercih) sonuçları açıklandı (2024 engelli kamu personeli yerleştirme sonuçları)

2024 kuralarında bekleyiş sona erdi ve kura sonuçları açıklandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi () tarafından açıklanan EKPSS kura sonuçları, kamuya atanmayı bekleyen engelli adayları tarafından sorgulanıyor. Peki, EKPSS kura sonuçlarınasıl sorgulanır?

EKPSS TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI

2024-EKPSS/Kura İle Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzu’nda yer alan kamu kurum ve kuruluşlarının kadrolarına, kura usulü ile engelli kamu personeli yerleştirme işlemleri noter huzurunda gerçekleştirilmiştir.

Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 19 Şubat 2024 tarihinde saat 16.35’ten itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle erişebilecektir.

EKPSS kura (tercih) sonuçları açıklandı (2024 engelli kamu personeli yerleştirme sonuçları) - 1

TERCİH SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

Adaylar, tercih sonuçlarına 'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle erişebilecek.

EKPSS KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Sayfa Yükleniyor...