Elazığ'da roketatarlı saldırı: 3 yaralı

Alacakaya ilçesinde emniyet binası ve lojmanı ile kaymakamlık lojmanına düzenlenen saldırıda 2'si polis 3 kişi yaralandı.

23.08.2011 - 00:15

Elazığ'da roketatarlı saldırı: 3 yaralı

Elazığ Valisi Muammer Erol, Alacakaya ilçe merkezine yapılan roketatarlı ve silahlı saldırı sonucu 2 polis ile bir vatandaşın yaralandığını bildirdi.

İki polis memuruyle birlikte yaralanan kişinin, ilçe müftüsü Cemil Liv'in eşi Yeliz Liv olduğu kaydedildi.

Fırat Üniversitesi Hastanesinde tedavi altına alınan 3 kişinin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

İlçe emniyet amirliği ve lojmanlarının bulunduğu binanın önündeki nöbetçi kulübesine ve kaymakamlık lojmanlarına düzenlenen saldırıya güvenlik güçlerinin anında karşılık verdikleri, yaklaşık 20 dakika süren çatışmanın ardından saldırgan grubun olay yerinden kaçtığı öğrenildi.

Saldırının ardından Jandarma Komutanlığı timleri ilçe çevresindeki hakim tepeleri kontrol altına alırken, il merkezinden gelen özel harekat polisleri de ilçe merkezinde geniş güvenlik önlemi aldı.

Saldırıdan sonra yapılan incelemede emniyet amirliği bahçesinde patlamamış bir el bombası bulundu. Bombanın imha edilmesi için il merkezinden ekipler çağrıldı.

Öte yandan kaymakamlık lojmanlarının bahçesinde ilçe müftüsü Cemil Liv'in iftar yemeği verdiği, Kaymakam Tarık Bahadır ile ilçe yöneticilerinin iftarın ardından burada bulundukları sırada saldırının meydana geldiği öğrenildi.

CİZRE'DE İZİNSİZ GÖSTERİ
Bu arada Şırnak'ın Cizre ilçesinde izinsiz gösteri düzenleyen bir grup polise havai fişek, molotofkokteyli ve ses bombası ile saldırdı. Çıkan olaylarda 3 polis hafif yaralandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...