Televizyon dünyasının Oscarları olarak kabul Emmy ödülleri için yarışacak adaylar belli oldu. CNBC-e ve e2 dizilerinin birçok adaylık aldığı ödüllerde 'Mad Men', 'Dexter' ve 'Breaking Bad' gibi yapımlar öne çıktı.

Emmy'de drama dalında en çok şans tanınan yapımların başında bol ödüllü dizi 'Mad Men' geliyor. Dizinin oyuncuları Jon Hamm ile Elızabeth Moss da, En İyi Erkek ve En İyi Kadın oyuncu dallarında aday.

Yine e2 dizilerinden 'Dexter' da drama dalında yarışacak. Dizi ayrıca Mıchael C. Hall'a bir kez daha 'En İyi Erkek Oyuncu' adaylığı getirdi.

Drama dalındaki bir başka aday dizi 'Breaking Bad'. Dizinin başrol oyuncusu Bryan Cranston ödüle yakın görülüyor.

'The Closer'dan Kyra Sedgwick ise, 4. adaylığında ödülü kazanmak istiyor.

Komedi dizisi dalında 'How I Met Your Mother'la 'Family Guy' ödülün güçlü adaylarından.

Komedi dalında 'En İyi Erkek Oyuncu' adayları arasında 'The Big Bang Theory' ile Jim Parsons ve 'Two and a Half Men' ile Charlie Sheen yer alıyor.

Julıa Louıse-Dreyfuss'la Sarah Silverman, 'The New Adventures of Old Christıne' ve 'The Sarah Silverman Program'daki rolleriyle komedi dalında 'En İyi Kadın Oyuncu' adayları arasında öne çıkıyor.

Ayrıca, 'The Simpsons', '24', 'South Park', 'Pushing Daisies', 'The Tudors', 'According to Jim", 'Battlestar Galactica', 'ER', 'Ghost Whisperer', 'Daily Show With Jon Stewart' ve 'Late Night With Conan O'Brien' çeşitli dallarda ödülleri kazanmak için yarışacak.

Bu sene Emmy ödüllerine en fazla dalda aday olan dizi ise '30 Rock' oldu.

61. Emmy Ödülleri töreni, 20 Eylül'de CNBC-e ve e-2'den canlı olarak yayınlanacak.