En büyük turizm otelinin işletmesi Hilton'a

IC Yatırım Holding’in inşa ettiği İstanbul’un en büyük turizm otel ve kongre merkezini Hilton Worldwide işletecek.

Haberler 31.10.2012 - 15:24

En büyük turizm otelinin işletmesi Hilton'a

İstanbul’un en büyük, Avrupa’nın ise en büyük 10 şehir otelinden biri olan Hilton Bomonti Otel ve Kongre Merkezi, turizm sektörünün 2023 hedeflerine katkıda bulunacak.

IC Yatırım Holding A.Ş, 250 milyon Euro’luk yatırım bedeliyle inşa ettiği İstanbul Bomonti Otel ve Kongre Merkezi’ni işletmek için Hilton Worldwide ile anlaşma imzaladı.

İnşaatı tamamlanmak üzere olan 35 katlı otel kulesinde toplam 829 standart ve süit oda,  4 bin 500 metrekarelik fitness ve SPA alanı, açık ve kapalı yüzme havuzları yer alıyor. Projenin kongre merkezi kısmında ise 2 bin 500 ve 800 kişi kapasiteli 2 balo salonu ve 32 adet toplantı salonu yer alıyor.

Merkezin inşa edildiği alanın içerisinde bulunan ve bulunduğu semte ismini veren, 120 yıllık Bomonti Bira Fabrikası’nın ise restore edilerek kültür-sanat ve eğlence merkezi olarak şehre kazandırılması için çalışmalar sürdürülüyor.

FABRİKANIN DÖNÜŞÜM PROJESİ
2007 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından açılan ihale sonucunda, IC Yatırım Holding’in grup şirketi Bomonti Uluslararası Kongre Turizm Yatırımları Ticaret A.Ş.’ye, 60 milyon 250 bin TL bedelle, 49 yıllık irtifak hakkı verilen alanın toplamı 166 bin 15 metrekare. 

12 bin 715 metrekaresi Bomonti Bira Fabrikası’na ait olan alanın geri kalan 153 bin 300 metrekaresine ise otel ve kongre merkezi inşa ediliyor.

Tarihi 120 yıla dayanan Bomonti Bira Fabrikası binalarının kültür, sanat ve eğlence merkezine dönüşüm projesini ünlü mimar Han Tümertekin yapıyor. Henüz konsept dizayn çalışmaları devam eden proje, Anıtlar Yüksek Kurulu tarafından onaylanmış durumda.

Taksim Meydanı’na yaklaşık üç kilometre mesafede olan otel ve konferans merkezi, 35 katlı bir kulede yer alıyor.

Sayfa Yükleniyor...