İnternet kullanıcılarının toplam 31 kategoride yaklaşık 900 bin oy kullanarak belirlediği 'internet dünyasının en iyileri' oylamasının birincileri, dün Avangard Otel'de düzenlenen ödel töreninde buluştu. Ödül töreni gecesinde, Doğuş Yayın Grubu'nun iki markası, ntvmsnbc.com ve Ntvspor.net, sırasıyla 'En iyi Haber Sitesi' ve 'En İyi Spor Sitesi' ödüllerini aldı.

En İyi Haber Sitesi ödülünü alan ntvmsnbc Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Yeşiltepe, "Gurur duyuyoruz çünkü herkes bize güveniyor. Doğru ve hızlı haberi güvenilir kaynaktan almak istiyor. Büyük mutluluk duyuyoruz" ifadesini kullandı.

BİR ÖDÜL DAHA
Sosyal ağ hesaplarıyla katılım sağlanabilen Webrazzi Ödülleri 2012’de toplamda 871 bin oy kullanıldı. 16 gün boyunca süren Webrazzi Ödülleri 2012 oylamasında, dakikada ortalama 37 oy kullanıldı. 68 bin 984 sosyal hesaptan kullanılan oyların, 56 bin 525 kişisi Facebook, 10 bin 532 kişisi Twitter ve bin 927 kişisi ise LinkedIn ile oy verme işlemini tamamladı.

Kısa bir süre önce İstanbul Teknik Üniversitesi'nin (İTÜ) 'Sosyal medyayı en aktif kullanan' haber sitesi ödülünü alan ntvmsnbc, Fatih Koleji öğrencileri tarafından da 'En İyi Haber Sitesi' seçilmişti. ntvmsnbc, 10'uncu Altın Örümcek Ödülleri'nde de 2012'nin en iyi haber sitesi olarak belirlenmişti.