Erdoğan: Birlikte olmaya mecburuz

Başbakan Erdoğan, polis teşkilatının 169. yılı dolayısıyla düzenlenen resepsiyonda konuştu. Polislere 'birlik' mesajı veren Erdoğan, "Ulusal güvenliğimizi tehdit edecek her adıma karşı birlikte olmaya mecburuz" diye konuştu.

Erdoğan: Birlikte olmaya mecburuz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk polis teşkilatının 169. yılı dolayısıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen resepsiyonda konuştu.

Polis teşkilatını parçalamaya yönelik adımların siyaseten kendilerini karşısında bulacağına' dikkati çeken Erdoğan, polislere birlik mesajı verdi.

Erdoğan, "Buraların birliği, beraberliği bozulursa ülkemizin güvenliği tehdit altındadır. Onun için ulusal güvenliğimizi tehdit edecek her adıma karşı birlikte olmaya, beraber olmaya mecburuz, bu adımı birlikte atmaya mecburuz" diye konuştu.

"Teşkilatın parçalanmasına asla müsaade etmeyeceğiz" diyen Erdoğan, silahlı kuvvetlerde olduğu gibi emniyet teşkilatını da her yönüyle güçlendirmeye devam edeceklerinin altını çizdi.

Erdoğan şöyle devam etti:

"Madden, manen... Buna mecburuz, bunun için de bugüne kadar bir Başbakan olarak ne istendiyse gerek örtülüden gerek normal bütçeden her zaman emniyet teşkilatımıza da silahlı kuvvetlerimize de bu desteği vermiş bir Başbakanım.

Çünkü burası güçlü olmak durumundadır ve her türlü fiziki şartları da geliştirmenin gayreti içerisindeyiz. Eksiklerimiz var, bunları da süratle gidereceğiz. Bugün onları da konuştuk, onların da notlarını aldık. En kısa zamanda onların da adımlarını inşallah atacağız."

Sayfa Yükleniyor...