Erdoğan, Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu buluşması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun katıldığı Kutlu Doğum programını liderler birbirleriyle tokalaştıktan sonra izlediler. Bir konuşma yapan Erdoğan, "Mezhebini din edinmişlerle başımız dertte" dedi

DHA 12.04.2015 - 19:02

Erdoğan, Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu buluşması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde "Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" Temalı Kutlu Doğum Programı'na katıldı.

İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen programa ilk olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geldi. Kılıçdaroğlu'nun ardından programın düzenlendiği salona Başbakan Ahmet Davutoğlu giriş yaptı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Başbakan Davutoğlu protokolde tokalaştıktan sonra yerlerine geçti.

Dakikalar sonra salona vatandaşların alkışları eşliğinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan giriş yaptı. Bu sırada Kılıçdaroğlu ayağa kalkarak ceketini ilikledi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tokalaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Başbakan Davutoğlu ve tüm protokol ile tokalaşarak yerini aldı.

"MEZHEBİNİ DİN EDİNENLERLE BAŞIMIZ DERTTE"

Törende bir konuşma yapan Erdoğan, birlik mesajları verdi. 

"Bizim sünnilik diye bir dinimiz yok, tek dinimiz islam" diyen Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Bizim sünnilik diye bir dinimiz yoktur, şia diye bir dinimiz yoktur. Tek dinimiz islamdır. Maalesef mezhebini din edinmişlerle başımız dertte, sıkıntı burda. DEAŞ gibi terör örgütlerinin yol açtığı tahribat, İslam düşmanlarının çabalarını dahi geride bırakacak düzeye ulaşmış durumda.

Bu tür gelişmeler, Müslümanları daha büyük sıkıntılara maruz bırakmanın ötesinde olumlu herhangi bir amaca hizmet etmiyor. İslam'a tam aksine yanlış, olumsuz bakışlar getiriyor."

Sayfa Yükleniyor...