Erdoğan: Enflasyon patlamadı, çatladı

Erdoğan, kendisi hakkında yapılan, yazılan eleştiriler için "Hakkımızda, aleyhimizde konuşan, yazanlar olabilir. Onlar sadece kıskancından, kininden bunları konuşuyorlar" dedi.

Anadolu Ajansı 01.12.2013 - 15:07

Erdoğan: Enflasyon patlamadı, çatladı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Muğla'nın Fethiye ilçesindeki toplu açılış töreninde konuştu.

Geçmişte paradan sıfır atılmasına yapılan itirazları hatırlatan Erdoğan, "Bizi rezil ettiler, dünya aleme rezil ettiler. Şu an dünya Türkiye'nin ekonomisini konuşuyor. Eskiden delikli bir kuruşla tuvalete giderdik. Bunların iktidarında 1 milyon lira ile tuvalete gittik. Dedik ki, biz bu sıfırları atacağız. Enflasyon patlar dediler. Enflasyon patlamadı, çatladı. Bizden önce enflasyon 3 haneli rakamlara çıkmıştı, şimdi tek hanelerde. Enflasyon bir canavardı değil mi? Şimdi böyle bir durum yok" şeklinde konuştu.

Kendisine yönelik eleştirileri de kıskançlık olarak yorumlayan Erdoğan, "Hakkımızda, aleyhimizde konuşan, yazanlar olabilir. Onlar sadece kıskancından, kininden bunları konuşuyorlar. Büyük devletlerin dostları olduğu kadar elbette çekemeyenleri de olabilir.

Türkiye'nin büyümesinden, güçlenmesinden, atkif dış politikasından rahatsız olanlar da olabilir ama Türkiye vicdanlarda, kalplerde hakkı savunan, haklının yanında olan, hakkın mücadelesini veren bir ülke olarak biliniyor, böyle anılıyor" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...