Erdoğan: Kitabımızda erken seçim yazmaz

Başbakan Erdoğan, 29 Ekim törenlerinde CHP lideri Baykal ile erken seçim konusunu konuştukları iddiasını yalanladı. Seçimin zamanında yapılacağını söyleyen Erdoğan, “Bizim kitabımızda erken seçim yazmaz'' dedi

31.10.2009 - 15:20

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerinde bir araya geldiği CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile kısa süre sohbet etmişti.

Görüşmede erken seçim konusunun ele alındığı iddia edilmişti.

Başbakan Erdoğan, Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı yeni terminal binası ve eklerinin açılış töreninde yaptığı konuşmada bu iddialara yanıt verdi.

Erdoğan, ''Yok böyle bir şey. Benim temel ilkelerime ters. Bizim kitabımızda erken seçim yazmaz. Böyle bir şeyi söyleyeceksem milletimle paylaşırım. Ana muhalefetimle niye paylaşayım böyle bir şeyi? Bu ifade, bu açıklamalar külliyen yalandır" dedi.

Seçimlerin normal zamanında yapılacağını söyleyen Erdoğan, "2 ay, 3 ay öne alırsın ayrı mesele... Seçimin tarihi ne zamansa seçim o zaman yapılacak'' dedi.

Erdoğan, ''Sadece şunu 2 gündür konuşmanın borsada meydana getirdiği etkiyi hiç araştırdınız mı? Bunların derdi yok. Ülkede böyle bir yalanı ortaya atarsak ne olur, ne gider...'' diye konuştu.

Erdoğan, şöyle konuştu:"Ben 'demokratik açılımın parlamentoya gelme süreci yakındır' dedim. Bunu alıp bu hale dönüştürdüler. Bunların nasıl siyaset yaptığını anlamanız bakımından bunları söylüyorum. Demokrasiden asla taviz vermeyeceğiz. Aynı kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz.

Bir taraftan yolların açılışlarını yapacağız, bir taraftan köprüler inşa edeceğiz, bir taraftan bu modern binalarımızı inşa edeceğiz. Onlar da yalanı, dolanı inşa etmeye devam etsinler."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...