Erdoğan: Pota altında kaybetmeseydik...

Türkiye’nin Rusya’yı yendiği basketbol maçını izleyen Başbakan Erdoğan, “Pota altı mücadelelerde kayıplarımız, oldu. O kayıplarımızı da sayıya çevirseydik, herhalde çok daha farklı maçı alabilirdik” dedi.

Erdoğan: Pota altında kaybetmeseydik...

Dünya Basketbol Şampiyonası’nda ’nin Rusya ile yaptığı maçı izleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Arena'dan ayrılırken gazetecilere maça ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Gruptan lider olarak çıkmasının şampiyonluğa giden yolda Türkiye'nin işini biraz daha kolaylaştıracağını belirten Başbakan Erdoğan, maçın ardından Milli Takım oyuncularını ziyaret ederek kutladığını ifade etti.

Erdoğan, maçla ilgili şu değerlendirmede bulundu: “Pota altı mücadelelerde kayıplarımız oldu. O kayıplarımızı da sayıya çevirseydik herhalde çok daha farklı, maçı alabilirdik.”

Milli Takım’daki her oyuncunun iyi oynadığını belirten Erdoğan, ''Hidayet, başta sayı yapamadığı için demoralize oldu ama sayı yapmaya başlayınca da gerçek Hidayet'i gördük. Ondan dolayı ayrıca mutlu oldum'' dedi.

Seyircinin maça olan ilgisine de dikkat çeken Erdoğan, “Bu kadar seyirci önünde inanıyorum ki milli takımımız çok daha başarılı olacaktır, birlik beraberlik içerisinde...“ diye konuştu.

Takımı tebrik eden Başbakan Erdoğan, İstanbul'daki maçı da izleyeceğini sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...