Erdoğan: Sorun çözdüğümüz için hedefteyiz

Başbakan Erdoğan, Kastamonu’daki saldırıyla ilgili PKK’lıların telsiz konuşmasında geçen “Artık hedef AK Parti” sözlerini hatırlatarak, “Sorun çözdüğümüz için hedef oluyoruz” dedi.

07.05.2011 - 18:10

Erdoğan: Sorun çözdüğümüz için hedefteyiz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisince Düzce'de düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi.

Konuşmasında 1 polisin şehit olduğu Kastamonu’daki saldıya değinen Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu:

''Teröristlerin telsiz konuşmaları ortaya çıktı. Telsiz konuşmalarında ne diyorlar, 'bundan sonraki tek hedefimiz AK Parti'dir' diyorlar. Ben buradan vatandaşlarıma soruyorum, neden terör örgütünün tek hedefi AK Parti? Neden AK Parti hedef, çünkü AK Parti sorun çözüyor, çünkü AK Parti çözüm üretiyor, çünkü AK Parti hizmet üretiyor, çünkü AK Parti kardeşliği pekiştiriyor, çünkü AK Parti Doğu ile Batı'yı, Kuzey ile Güney'i kuçaklaştırıyor, çünkü AK Parti Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Gürcüsü, Abazası, Romanı, Boşnağı, Arnavutu ayırt etmiyor, birleştiriyor. Çünkü Yaradan öyle emrediyor, 'yaratılanı seviniz, Yaradandan ötürü' diyor. Bizde öyle diyoruz, Yunus'un diliyle 'Yaratılanı severiz Yaradandan ötürü'. Bundan rahatsızlar.

Terör örgütü bu ülkede, Kürt kardeşlerimin meselesinin çözülmesini, kardeşliğin pekişmesini istemiyor. BDP, bu ülkede Kürt kardeşlerimin sorunlarının çözülmesini, onların çok daha huzurlu bir ortamda yaşamasını istemiyor. Terör örgüte de BDP de yoksulluk sürsün, terör devam etsin, analar, babalar, gençler kaybetsin, kan akmaya devam etsin, silah tüccarları kazansın istiyor. Son günlerdeki bütün kışkırtmaların sebebi bu, gerilimi bu kadar artırmanın sebebi bu, alçakça saldırıların altında yatan bu. Bataklığın kurumasından, istismarın son bulmasından çekiniyorlar.

Bugün kadar benim yoksul Kürt kardeşimi istismar ettiler, bundan sonra da böyle devam etsin diyorlar. AK Parti'nin Kürt vatandaşlarıyla bir sorunu yok ki. Benim partimin içinde şu anda 60'ı aşkın Kürt milletvekili var. Doğu'dan, Güneydoğu'dan, Karadeniz'den, Akdeniz'den, Orta Anadolu'dan, Batı'dan, Trakya'dan var. AK Parti bir bölgenin partisi değil, AK Parti bir etnik unsurun partisi değil. AK Parti, 74 milyonun partisi, 81 vilayetin 80'inde AK Parti'nin milletvekili var, ana muhalefetin var mı, yavru muhalefetin var mı? Hiçbirinin böyle bir durumu yok, niye onlar Türkiye'yi, tüm milletimizi kucaklayamadılar, ama biz tüm Türkiye'yi, milletimizi kucakladık. Onlar da AK Partiye gelsin, bilmiyorlar anlayacaklar, anladıkları zaman da yanlışlarından vazgeçecekler.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...