Erdoğan: Ters köşe yapmış olabiliriz

Muhalefetin cumhurbaşkanı adayını değiştirmesi durumunda kendi adaylarının da değişebileceğini belirten Başbakan Erdoğan, "Ters köşe yapmış olabiliriz" ifadesini kullandı.

NTV Haber 23.06.2014 - 09:19

Erdoğan: Ters köşe yapmış olabiliriz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Avusturya ve Fransa ziyaretinin ardından dönüşte uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, gazetecilerin "Neden adayı açıklamayı ay sonuna bıraktınız?" sorusuna şöyle yanıt verdi:

"Şu anda muhalefetin adayı kesin mi? Hayır. Kesinleşmesi için Meclis'te önergeye imzayı atsınlar, sonra ismini Yüksek Seçim Kurulu'na bildirsinler. Son ana kadar her şey olabilir. Adaylığın son günü olan 3 Temmuz o nedenle çok önemli."

Erdoğan’a, "Muhalefetin adayının değişmesi durumunda, sizdeki durum da değişebilir mi?" diye de soruldu. Erdoğan, bu soruya "Olabilir. bakarsınız ters köşe yapmış olabiliriz" yanıtını verdi.

Erdoğan, cumhurbaşkanını siyaset dışı biri olarak değerlendirmenin Türkiye Cumhuriyeti'ne en büyük haksızlık olacağını vurguladı.

Erdoğan, "Dünyanın hiçbir yerinde de böyle değildir. Tüm ülkelerde siyasetin içinden gelmiş olanlar cumhurbaşkanlığına aday oluyor. Son dönemde Türkiye çok güçlendi. O nedenle siyasetin içinden gelenler ile dışından gelenlerin performansları farklılık gösterecek. İşte onun için bizim tercihimiz Türkiye için çok isabetli olacak" diye konuştu.

Makam aracında ve ofiste dinleme cihazıyla ilgili soruşturmaya da değinen Erdoğan, "17 Aralık darbe girişimi bitmedi, 25 Aralık teşebbüsü bitmedi. Başbakan'ı dinleyenler, ofisine böcek koyanlar bırakılıyor. Burada paralel yargı yoksa, nerede var?" diye sordu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...