Erdoğan'dan Baykal'a: Kendi alacağın oya bak!

Seçimlerde AKP'ye yüzde 52 başarı eşiği koyan CHP lideri Deniz Baykal'a yanıt veren Başbakan Erdoğan "Sen ne alacaksın ona bak. Birinci parti olamazsan siyaseti barakacak mısın?” dedi.

10.03.2009 - 15:29

Erdoğan'dan Baykal'a: Kendi alacağın oya bak!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Elbistan İbrahim Karaoğlanoğlu Meydanı'nda düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada AK Parti'nin ekonomik başarılarının inkar edildiğini belirterek,''Biraz ekonomi biliyorlarsa bunları görmemezlikten gelemezler'' dedi

Halkı enflasyon canavarından iktidarlarının kurtardığını belirten Erdoğan, ''Şu anda Türkiye'de bir ekonomik kriz yok mu? Var. Bunu görüyoruz, eyvallah ama bunu da görelim, benim vatandaşımın cebindeki parayı bizden önceki iktidar eritmiyor muydu? Eritiyordu, neyle eritiyordu, enflasyonla eritiyordu'' diye konuştu.

“ZİL TAKIP OYNAYACAKLAR”
Küresel kriz nedeniyle enflasyonun bir ara yüzde 11'e çıktığını kaydeden Erdoğan, bu duruma CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile MHP Genel Başkanı Deniz Bahçeli'nin çok sevindiklerini belirtti.

Erdoğan, şunları söyledi: ''Sayın Baykal da Bahçeli de, çünkü bunlar ruh ikizidir, ruh ikizi, zil takıp oynayacaklar, o kadar sevindiler. Felaket tellallığı yapmayın, ayıp oluyor ayıp. Bu ülke kaybederse hep beraber kaybedeceğiz. Varsa bir önerin ortaya koy, yoksa sus. Biz sizin iktidarınızı gördük. Sayın Baykal zaten tek başına iktidar olamaz ya. O zaten bu şekilde kaymayı arzu ediyor, çünkü buradan nemalanıyor. Saltanat sahibidir, onu sever. Koltuklar onu reddediyor ama o koltuğu reddedemiyor. İşte bunu gördük, yapıştı kaldı. Sayın Bahçeli ayrıldı, 8 ay dayandı. 8 ay sonra yeniden koltuğa geldi. Çünkü sorduklarında verdiği cevap çok enteresandı, 'ne yapayım talebe dayanamadım geldim' dedi. Millet dedi ki 'al sana 5 yıl iktidar Sayın Bahçeli, al sana 5 yıl iktidar', o ne kadar iktidarda kaldı, 3,5 yıl. 'Biz bu işi götüremiyoruz, altında kaldık, çare erken seçim' dedi. Şimdi havaya girdiler.''

“SEN NE ALACAKSIN ONA BAK”
Erdoğan, CHP Genel Başkanı Baykal'a yönelik eleştirilerini sürdürerek, ''Baykal diyor ki, 'yüzde 52'nin altında oy alırsa AK Parti bu düşündürür' diyor. Yaa sen beni bırak da, AK Parti'nin ne alacağını niye konuşuyorsun, sen ne alacaksın ona bak'' dedi.

Erdoğan, şöyle devam etti: ''Bir siyasi parti birinci parti olmak için koşar, ikinci parti olarak arkadan nal toplamaz. Sen önce birinci parti olacan mı olmayacan mı, sen ona bak. Bunu konuşamıyor. 'AK Parti yüzde 52'nin altında olursa kaybetti demektir' diyor. Bak şimdi kendini neyle tatmin etmeye çalışıyor, yani 29 Mart akşamı AK Parti'nin oyu eğer yüzde 51 olursa diyecek ki 'ben demedim mi, yüzde 51 oldu' diyecek. 'Birinci parti olamazsam siyaseti bırakırım' demiştim. Şimdi siz birinci parti olamazsanız siyaseti bırakacak mısınız? Koltuğu bırakacak mısınız, Sayın Baykal, Sayın Bahçeli siz önce buna cevap verin.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...