Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimleri için İzmir'de yapılan ilk mitingde konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

İnşallah İzmir 24 Haziran'da şahlanışın sembol şehri olarak tarihe geçecektir. Korku ve tahrik siyasetiyle İzmir'in üstüne karabasan gibi çökenler bu şehre ne vermişlerdir? AK Parti'nin İzmir'e ve İzmir halkına en küçük bir zararı, yanlışı dokunmuş mudur? Türkiye'yi 15 yılda 3,5 kat büyüttük. Her seçimde İzmir'in İstanbul'un Ankara'nın belli ilçelerin oylarına ipotek koyanlar ne yaptı? AK Parti'nin laikliğe bakışı bunları bırakın Avrupa ülkelerindedahi takdirle karşılaşılan bir durumdur. Biz laikliğin ülkemizde birilerinin bilinçli olarak yaptıkları gibi din düşmanlığı şeklinde yorumlanmasına da karşı çıktık. Tüm dinlerin inançlarını yaşayabilmelerin önünü açtık ama müslamının da inancına yaşamasına karışmayın. Dinin siyasete alet edilmesine karşıyız.

"YANDIN BAY KEMAL, YANDIN"

FETÖ'ye karşı mücadele ettik. Ben Marmaris'ten İstanbul'a hareket ettim. On binler Atatürk Havalimanı'ndaydı. Ben indiğimde 23,15'de Bay Kemal oraya gelmiş oradan Bakırköy Belediyesi'ne gidiyor.  Tankın üstüne önce ben çıkarım diyen kişi tankların korumasında havalimanından hareket ediyor. İstediğin kadar inkar et. Tüm belgelerde varsın. Yandın Kemal, yandın. Sen darbe karşıtı değil darbecisin. Bay Kemal, biz ölümü korkutarak bu yolda yürüdük. CHP'yi FETÖ'nün saflarında bize yürürken bulduk. 7 Ağustos'ta davetime olumsuz yanıt verdi, son cuma günü katılacağını söyledi Yenikapı'ya geldi. Ondan sonra o birliktelikten koptu. CHP artık bugün FETÖ'nün ülkemizdeki borazanı haline dönüşmüştür. CHP PKK'dan PYD'ye kadar ülkemize kurşun sıkan ne kadar terör örgütü varsa hepsinin sözcüsü durumundadır. Bize Afrin'e gitmeyin dedi. Son rakamları veriyorum Afrin'de etkisiz hale getirilenlerin sayısı 4 bin 305'e ulaştı. 

"OYUNCAK BEBEK SİPARİŞİ VERSEN BU KADAR HIZLI GELMEZ"

Erken seçim kararının ilan edildiği 18 Nisan'dan bu yana yaşanan hadiseleri sizler de takip ettiniz. Anamuhalefetin ve onunla aynı telden çalanların nasıl savrulmalar yaşadıklarını gördünüz değil mi? Muhalefetin ne cumhurbaşkanı adayları ne de millete söyleyecekleriyle ilgili en küçük bir hazırlıkları olmadığı ortada. Öyle bir tezgah kurmuşlar ki, birisi oradan sar bana 15 mebus diyor, öteki cümle bitmeden 15 milletvekilini paket yapıp gönderiyor. Meclis'te arka tarafta milletvekilleri ağlıyor. Tayyip Erdoğan'a diktatör diyeceksin kalkıp diktatörlüğün daniskasını kendin yapacaksın. Sen genel başkan olabilirsin ama o milletvekillerini pazarlayan bir insan olamazsın. İnternetten oyuncak bebek siparişi verseniz bu kadar hızlı servis olmaz. Meclis'e de yazık, o garip milletvekillerine de yazık. Bunlar siyaseti millete hizmet için değil, içerideki ve dışarıdaki Soros'ların talimatları için yapıyorlar. Sanıyorlar ki, Erdoğan olmasa milleti bunlar baş tacı edecek. Tayyip Erdoğan'ı Soros getirmedi, milletim getirdi. Tayyip Erdoğan'ı alırsa milletim alır. 

TATLISES SÜRPRİZİ

Mitingde İbrahim Tatlıses sürprizi yaşandı. Erdoğan konuşması sırasında İbrahim Tatlıses'i sahneye çağırdı. Tatlıses sahnede Yaylalar türküsünü seslendirdi.