Erdoğan'ın evinde Kılıçdaroğlu’na yumurta

Başbakan Erdoğan’ın memleketi Rize’de büyük bir ilgiyle karşılanan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim otobüsüne yumurta atıldı.

25.05.2011 - 15:25

Erdoğan'ın evinde Kılıçdaroğlu’na yumurta

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim gezilerinin bugünkü durağı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi Rize oldu.

Kentte coşkuyla karşılanan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği mitinge Rizeliler büyük ilgi gösterdi.

Konuşmasında aile sigortası ve askerlik gibi vaatlerini tekrarlayan Kılıçdaroğlu, “Vaatlerimi 4 ay içinde gerçekleştiremezsem siyasetten çekileceğim” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, konuşmasında Zonguldak’tan aday olan Ergenekon sanığı Mehmet Haberal’ı da övdü.

Mitingde sık sık “Vur vur inlesin, Tayyip dinlesin” şeklinde slogan atıldı.

SEÇİM OTOBÜSÜNE YUMURTA
Kılıçdaroğlu, mitingin ardından partililerin de içinde bulunduğu seçim otobüsü ile Çayeli ilçesinde Muhtarlar Derneğinde muhtarlarla bir araya gelmek üzere hareket etti.

Rize Belediyesi yakınında, yol kenarında bekleyen bir grup, otobüse Karadeniz Sahil Yoluna çıkacağı sırada yumurta attı.

Yumurtaların bazıları otobüsün ön camına, bazıları ise diğer kısımlarına isabet etti.

Yumurtalı saldırının ardından otobüs durmayarak yoluna devam etti. Kemal Kılıçdaroğlu, bu sırada halkı selamlamaya devam etti.

İKİ KİŞİ SERBEST BIRAKILDI
Yumurta atılan bölgede kısa süreli kargaşa yaşanırken, olayla ilgili Y.Ö. ile Ö.K. polis ekiplerince yakalandı.

Gözaltına alınan Y.Ö. ve Ö.K, Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından savcılığa sevk edilen iki kişi serbest bırakıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...