Eren Abluka-3 ve Eren Abluka-4 operasyonları başlatıldı

İçişleri Bakanlığı tarafından Batman'da 'Eren Abluka 3 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Cemil Turan' ve Diyarbakır Yaylak bölgesinde, 'Eren Abluka 4 Şehit Jandarma Er Mustafa Özkan' operasyonları başlatıldı.

Haberler - NTV 22.04.2022 - 15:33

Eren Abluka-3 ve Eren Abluka-4 operasyonları başlatıldı

İçişleri Bakanlığı'nca  ve ’da bin 735 personelin katılımıyla eş zamanlı Eren Abluka-3 ve Eren Abluka-4 operasyonları başlatıldı.

İçişleri Bakanlığı, PKK terör örgütünü ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla, Batman ilinde; “Eren Abluka-3 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Cemil Turan” ve Diyarbakır ili Yaylak bölgesinde; “Eren Abluka-4 Şehit Jandarma Er Mustafa Özkan” operasyonları başlatıldığını bildirdi.

BİN 735 PERSONEL GÖREV ALACAK

Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanlığı koordinesinde eş zamanlı başlatılan Eren Abluka-3 operasyonunda; Jandarma Özel Harekat (JÖH),  Jandarma Komando ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan bin 53 personel, 84 operasyonel tim;  Eren Abluka-4 operasyonunda, Jandarma Özel Harekat (JÖH),  Jandarma Komando ve Güvenlik Korucu timlerinden 682 personel, 44 operasyonel tim olmak üzere toplam bin 735 personel, 128 operasyonel tim görev alıyor.

Operasyonun 1’inci gününde; Diyarbakır ili Yaylak bölgesinde yapılan arama ve tarama faaliyetlerinde; Patlayıcı yapımında kullanılan 1000 kg. amonyum nitrat, 1 adet 60 mm. aydınlatma havan mühimmatı, 1 adet K413 tipi el bombası ile çok sayıda yaşam ve sağlık malzemesi ele geçirildi.

VİDEO: PENÇE-KİLİT'E KATILAN SİHA'LAR HEDEFLERİ BÖYLE VURDU

Sayfa Yükleniyor...