Ergenekon davasında tutuklu yargılanan İnönü Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu'nun trafik kazasında hayatını kaybeden oğlu Emir Hilmioğlu için Kocatepe Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi.

İlişkili Haberler


Emir Hilmioğlu'nun cenazesi, Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi morgundan alınarak Kocatepe Camisi'nin avlusuna getirildi.

Tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi'nden izin alıp askeri yetkililer eşliğinde Ankara'ya getirilen, geceyi Sincan Cezaevi'nde geçiren Fatih Hilmioğlu, sabah önce Çankaya Birlik Mahallesi'ndeki evine oradan da Kocatepe Camisi'ne getirildi.

Baba Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu, eşi Nurhan Hilmioğlu ve İrlanda'da bilgisayar mühendisi olarak çalışan oğlu Arman Hilmioğlu cami avlusunda taziyeleri kabul etti.

Cenaze törenine Emir Hilmioğlu'nun yakınları ve arkadaşlarının yanı sıra, CHP Grup Başkanvekilleri Emine Ülker Tarhan ve Muharrem İnce, Deniz Baykal, Gülsün Bilgehan ve Kamer Genç'in de aralarında bulunduğu bazı CHP milletvekilleri, BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, Başkent Üniversitesi Rektörü Kenan Araz, eski bakanlardan Yaşar Okuyan, eski YÖK Başkanı Erdoğan Teziç, Ankara Barosu Başkanı Metin Feyzioğlu, Eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, eski Danıştay Başsavcısı Tansel Çölaşan ve vatandaşlar katıldı.

Ergenekon davasında tutuklu yargılanan Mehmet Haberal, Mustafa Balbay, Tuncay Özkan ve Doğu Perinçek de cenazeye çelenk gönderdi.

'ALLAH KİMSEYE EVLAT ACISI YAŞATMASIN'
Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisi Hilmioğlu'nun tabutuna avukat cübbesi örtüldü. Öğretmen olduğu belirtilen anne Nurhan Hilmioğlu ile baba Fatih Hilmioğlu bir süre oğullarını tabutuna sarılıp ağladı.

Öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından alkışlarla cenaze aracına alınan Emir Hilmioğlu'nun cenazesi, toprağa verilmek üzere Karşıyaka Mezarlığı'na götürüldü.

Baba Prof. Dr. Hilmioğlu mezarlığa gitmek üzere hasta nakil aracına binerken, ''Allah hiç kimseye evlat acısı yaşatmasın'' dedi.

Emir Hilmioğlu, Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi. Fatih ve Nurhan Hilmioğlu'nun, defin sırasında oğullarının mezarının çevresindeki taşları temizlediği görüldü.

Emir Hilmioğlu'nun kullandığı otomobil, önceki gün, Çubuk'tan Ankara'ya gelirken bir halk otobüsüne arkadan çarpmış, kazada 22 yaşındaki Emir Hilmioğlu hayatını kaybetmiş, 2 kişi de yaralanmıştı.