Eşini evde bulamayan polis kurşun yağdırdı

İzmir’de arasında sorun olduğu eşini evde bulamayan Özel Harekat polisi, tabancayla etrafa ateş açtı. Meslektaşlarına da ateş eden polis, yaklaşık 3.5 saatlik çabanın ardından gözaltına alındı.

Anadolu Ajansı 31.01.2013 - 09:05

Eşini evde bulamayan polis kurşun yağdırdı

Hakkari'de Özel Harekat polisi olarak görev yapan S.Ö., izinli olarak geldiği İzmir'de arasında sorun olduğu eşinin Evka 2 semtinde oturduğu evine gitti.

Eşini evde bulamayan S.Ö., sokağa çıkarak yanındaki tabancayla etrafa ateş etmeye başladı.

İhbar üzerine olay yerine giden meslektaşlarına da ateş eden S.Ö., polislerin talimat üzerine bir ekip otosunun içine girdi.

Öfkeli koca, polis telsizinden eşini görmek istediğini, tanıdığı özel harekat polisleri hariç kimsenin de yanına gelmemesini istedi.

Bu sırada bölgeye sevk edilen Özel Harekat timlerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda polis, çevre güvenliği alıp, bölgedeki bazı yolları trafiğe kapattı, 112 Acil Servis ekibi de bölgede hazır bekletildi.

Tanıdığı meslektaşlarının belli bir mesafeye kadar yanına yaklaşmasına izin veren S.Ö, eşiyle ilgili konuşup, zaman zaman havaya ateş etmeye devam etti.

Yaklaşık 3.5 saatlik çabanın ardından sakinleştirilip teslim olmaya ikna edilen S.Ö., gözaltına alındı.

Eşinin son 3 günde kendisini rahatsız ve tehdit ettiği gerekçesiyle S.Ö. hakkında 2 kez savcılığa suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

S.Ö’nün eşinin olay sırasında yakınlarının yanında olduğu kaydedildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...