Eşinin kulağını kesen koca serbest!

Van’da bir kadın, kocası tarafından önce feci şekilde dövüldü, ardından da kulağı kesildi. Kadın koruma altına alınırken, koca serbest bırakıldı.

Saray ilçesine bağlı Kapıköy'de Sıdıka Platin isimli kadın, henüz belirlenemeyen bir nedenle kocası Faruk Platin tarafından dövüldü.

Kocasının kulağını da kestiği talihsiz kadın, yakınları tarafından Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Sıdıka Platin, tedavisinin ardından koruma altına alındı.

Gözaltına alınan Faruk Platin ise serbest bırakıldı.

BABASI: TEHDİT EDİYORDU
Sıdıka Platin'in babası Ado Özer, kızının 2001 yılında Faruk Platin ile evlendiğini, evlendikten sonra birçok kez eşinin şiddetine maruz kaldığını söyledi.

Kızının, 2004 yılında eşinin evini terk ederek baba evine geldiğini anlatan Özer, ancak kızının, Faruk Platin'in tehditleri karşısında yeniden evine dönmek zorunda kaldığını ifade etti.

Son olarak damadının kardeşinin, üç gün önce kendilerini telefonla arayarak, ''ağabeyim kızınızı öldürecek, gelin kızınızı götürün'' şeklinde konuşması üzerine, durumu Jandarma Komutanlığı ekiplerine bildirdiğini anlatan Özer, şöyle devam etti: ''Jandarma ekipleri ile köye gittik. Kapı kilitliydi ve kapıyı kimse açmıyordu. Bu sırada evin dışında olan damadım bizi tehdit etmeye başladı. Ekipler, damadımı gözaltına aldı. Evin kapısı açılmayınca kapıyı kırarak içeri girdik. Kızım yerde yarı baygın halde yatıyordu. Kafası ve gözü yarılmıştı, kanlar akıyordu. Ayağa kalkamıyordu. Sonra kulağının kesildiğini fark ettim. Kızımı alarak köyden ayrıldık.''

YENİ: SIDIKA BU KEZ KARARLI AMA...
Saray Kadın Çocuk ve Aile İlişkilerini Geliştirme, Modernleştirme, Koruma ve Güçlendirme Derneği üyeleri de kocanın serbest bırakılmasına itiraz etti.

Van Adliyesi’ne başvuruda bulunan Dernek Başkanı Hamide Yeni ''Geçmişte şikayete cesaret edemeyen kadın bu kez kararlı. Ancak bu kez eşini serbest bırakıyorlar'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...