Eski muhtar Kalecik'i kana buladı: 4 ölü

Ankara'nın Kalecik ilçesinde hayvan otlatma nedeniyle çıkan tartışmada eski muhtarın ateş açması sonucu 4 kişi öldü, 3 kişi de yaralandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 19.05.2010 - 11:34

Ankara'nın Kalecik ilçesindeki silahlı saldırıda hayvanların araziye girmesi yüzünden başlayan tartışmada 4 kişi öldü, 1'i ağır 3 kişinin de yaralandı.

Kalecik Kaymakamı Mustafa Dalkılıç, ilçeye bağlı Gölköy köyünde, eski muhtar Yusuf O'nun, hayvanların araziye girmesi meselesinden çıkan tartışma sonucu silahla ateş açtığı Mustafa Koç ve Satılmış Koç'un olay yerinde, Nizamettin Yılmaz'ın ise kaldırıldığı Kalecik Devlet Hastanesinde hayatını kaybettiğini söyledi.

Saldırıda Refik Demirtaş, Güngör Koç ve Muammer Yılmaz'ın da yaralandığını belirten Dalkılıç, ''Yaralılardan durumu ağır olan Muammer Yılmaz Ankara'da Etlik İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, Refik Demirtaş Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’ne sevk edildi. Güngör Koç'un ise Kalecik Devlet Hastanesi’nde tedavisi devam ediyor'' dedi.

Dalgılıç, saldırının ardından kaçan zanlı Yusuf O'nun, yaylaya giderek, Ömer Koç'u da vurduğunu, bu kişinin olay yerinde hayatını kaybettiğini söyledi.

Kaymakam Dalkılıç, cep telefonu sinyallerinden yeri tespit edilen zanlı eski muhtar Yusuf O'nun Elmadağ sınırlarında yakalandığını belirterek, ''Zanlı yakalandıktan sonra teslim olacağını söylemiş'' dedi.

Gözaltına alınan Yusuf O’nun sorgusu devam ediyor.

Bu arada, Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’ne sevk edilen Refik Demirtaş'ın, hastane önünde bekleyen eşi Sabire Demirtaş, hayvanların araziye girmesi nedeniyle çıkan tartışmanın ardından evlerine gelen Yusuf O'nun, eşi ile yakınlarına tabanca ve pompalı tüfekle ateş açtığını anlattı.

Demirtaş, gözyaşları içinde eşinden iyi bir haber beklediklerini söyledi.

Öte yandan, jandarma ekiplerinin olay yerindeki güvenlik önlemleri sürüyor.

Sayfa Yükleniyor...