Diyarbakır'da 1 çocuk annesi 27 yaşındaki Nazlı Aydın otomobilinde 7 kurşunla vurularak öldürüldü.

Olay merkez Kayapınar İlçesi Peyas Mahallesi 264'üncü sokak üzerinde önceki gece meydana geldi. Evinin önüne gelen Nazlı Aydın, otomobilini park etmeye çalışırken, araca tabancayla ateş açılmaya başlandı.

Vücuduna 7 kurşun isabet eden Aydın, çevrede bulunanlar tarafından hastaneye kaldırılırken yolda yaşamını yitirdi. Boşandığı eşinden 1 çocuğu bulunan Nazlı Aydın, iddiaya göre bir süre birlikte olduğu M.A.'dan ayrıldı.

Ayrılığı hazmedemeyen M.A., genç kadınla tekrar birlikte olmak isteyip, tehdit etmesi üzerine Nazlı Aydın, Diyarbakır Cumhuriyet Savcılığına giderek suç duyurusunda bulundu.

Savcılık Nazlı Aydın'a koruma verilmesi yönünde karar verdi.

Polis, yaptığı araştırmada Aydın'ı vuran kişinin market işletmecisi M.A. olduğunu belirledi. M.A.'nın olay yerine bir araçla geldiğini saptayan polis, kentte bir çok noktayı abluka altına aldı.

Zanlının aracı Dokuz Çeltik Köyü yakınlarında terk edilmiş olarak bulundu. Kiralandığı belirtilen otomobil incelenmek üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Polis, kayıp olan M.A.'yı yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.