'Etiket istiyoruz'

GDO'lu yemlerle beslenen hayvanların ürünlerinin etiketlenmesi için bir kampanya başladı...

Haberler 15.11.2012 - 13:31

'Etiket istiyoruz'

Greenpeace Akdeniz, GDO'lu yemlerle beslenen hayvanların ürünlerinin etkilenmesi için bir kampanya başlattı. Greenpeace kampanyaya şu sözlerle çağrıda bulunuyor: "GDO’lu yemle beslenen hayvanlardan elde edilen süt, peynir, yumurta, et gibi temel besinler ne yazık ki doğrudan soframıza geliyor. Üstelik etimizin, sütümüzün, yumurtalarımızın etiketlerinde hayvanların GDO’lu yem ile beslenmiş olduğuna dair hiçbir uyarı yok.

GDO, dünyamız ve canlılar üzerinde yapılan tehlikeli bir deney. GDO'lar insan sağlığı ve çevreye ciddi zararlar verebilir.

Halkımızın tercih hakkı da, güvenle beslenme hakkı da elinden alınıyor. Üstelik bu durum yasalara da aykırı. Çünkü yasa, tüketicilerin tercih hakkının ortadan kalktığı durumlarda GDO’ların ithalatına izin verilmeyeceğini söyler.

325 binden fazla kişi 'Yemezler' kampanyasına katılıp, TGDF'nin 29 adet gıda amaçlı GDO için ithalat başvurusunu geri çekmesini sağlamıştı. Şimdi de aynı başarıyı elde edebiliriz. Yapmamız gereken bir araya gelip, isteğimizi dile getirmek.

Etiketsizse Yemezler: GDO'lu yemle beslenen hayvanların ürünleri etiketlensin."
Sayfa Yükleniyor...