Bursa'nın Yıldırım ilçesinde aktar dükkanı işleten Mehmet Ali O., aynı mahallede yaşadığı M.F.A.‘nın kendisine bakabilecek bir eş arayışında olduğunu duyunca yaşlı adamla görüşerek Azerbaycan’da yaşayan dul olan kayınvalidesi ile evlenmesini önerdi.

Mehmet Ali O. teklifinin kabul edilmesi üzerine M.F.A.'dan yol ve pasaport masrafları bahanesiyle yüklü miktarda para aldı. Ardından kardeşinin de cezaevinde olduğunu ve paraya ihtiyacı olduğunu söyleyen dolandırıcı, yaşlı adamdan yine nakit para ve kredi kartını istedi. Toplam 22 bin lira dolandırılan M.F.A., kredi kartı harcamalarının artması üzerine polis ekiplerine başvurdu.

Evli olmadığı ve kayınvalidesinin bulunmadığı tespit edilen Mehmet Ali O., Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri tarafından buluştuğu işyerinde M.F. A .’dan para alırken suçüstü yakalandı.

Daha önce iki kez dolandırıcılık olayına karıştığı öğrenilen Mehmet Ali O. polisteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi. Mehmet Ali O. emniyet binasından çıkarken kendisini görüntülemek isteyen muhabire tekme savurdu.