Evlilik kredisi ne zaman verilecek, kimler faydalanacak? Yeni evleneceklere faizsiz kredi fırsatı

Evlilik kredisinin ne zaman verileceği, evlilik hazırlığı yapan çiftler tarafından sorgulanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimler öncesinde yaptığı açıklamada, yeni evlenecek çiftlere 150 bin TL faizsiz evlilik kredisi verileceğini açıklamıştı. Yeni evlenecek olan birçok kişi ise, evlilik kredisinin ne zaman verileceğini ve kimleri kapsadığını merak ediyor. İşte ayrıntılar.

Evlilik kredisi ne zaman verilecek, kimler faydalanacak? Yeni evleneceklere faizsiz kredi fırsatı

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından seçim öncesinde yapılan açıklamada, yeni evleneceklere 150 bin TL faizsiz evlilik kredisi verileceği açıklanmıştı. Gözler evlilik kredisi başvurularına çevrildi. Peki, evlilik kredisi ne zaman verilecek?

KREDİSİ NE KADAR OLACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı'nda dikkat çeken vaatlerden biri de faizsiz evlilik kredisi olmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni evlenen çiftlere faizsiz 150 bin lira evlilik kredisi vereceklerini duyurmuştu.

Evlilik kredisi ne zaman verilecek, kimler faydalanacak? Yeni evleneceklere faizsiz kredi fırsatı - 1

EVLİLİK KREDİSİ NE ZAMAN VERİLECEK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Seçim Beyannamesinde açıklanan evlilik kredisi başvuru tarihine ilişkin henüz bir tarih açıklaması yapılmadı.

Resmi bir açıklama yapılır yapılmaz haberimizden öğrenebilirsiniz.

EVLİLİK KREDİSİ HAKKINDAKİ BEYANNAME

kredisiyle ilgili yapılan açıklama şu şekilde;

"Yeni evlilikleri teşvik etmek üzere, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi vereceğiz. Ayrıca, Aile ve Gençlik Bankasının faaliyetleri arasında, çocukların eğitimi başta olmak üzere aile kurumunu koruyan ve güçlendiren çeşitli hizmetler de desteklenebilecektir.

Bu üç unsurlu programın Gelir Tamamlayıcı Aile Destek Sistemi ile uyumunu gözetecek, programlar arasındaki dengeyi, çalışma hayatında yer almayı caydırmayacak bir seviyede kuracağız.

Sosyal destek programlarımız ekonomik ve sosyal yan etkileri de dikkate alınarak gözden geçirilecek, aile bütünlüğünü koruyucu ve geliştirici vasfı güçlendirilecektir.

Sosyal yardımlardan yararlanma koşullarını standardize edeceğiz. Annelere olduğu gibi babaların da esnek çalışma imkanlarını genişleteceğiz. Kadın ve erkeğin evlilik bağıyla kurulan aileyi her türlü zararlı eğilimden koruyucu tedbirler alacağız." denildi.

Sayfa Yükleniyor...