!f için kısayı sen öner!

Şubat ayında 12.si yapılacak olan !f İstanbul, “Türkiye’den Kısalar” bölümü için önerilerinizi bekliyor. Festival’in 2013 seçkisi yönetmen ve yapımcıların yanı sıra izleyicilerin kısa önerilerine de açık.

Haberler 22.11.2012 - 15:46

!f için kısayı sen öner!

!f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nin uzun metraj filmler dışında hareketli görüntü ile hazırlanmış her türlü kısa metrajlı üretime dair son bir yıl içerisindeki eğilimlerin bir derlemesini yapmak amacıyla hazırladığı “’den Kısalar” bölümü için öneriler alıyor. Festivalin gelenekselleşen bu bölümü için bu yıl yeni bir uygulamaya geçiliyor ve yalnızca yönetmenler ve yapımcılar değil tüm izleyicilerin önerileri de değerlendirmeye alınıyor.

!f İstanbul izleyicileri, Türkiyeli yönetmen ve bu alanda üretim yapan herkesin “tam da !flik” olduğuna inandıkları 2012 yapımı kısalarını festivalin web sitesinde yer alan öneri formunu doldurarak paylaşacak ve böylece !f İstanbul’un programının bir parçası olacaklar.

İzleyici seçecek
10 Aralık’a kadar kabul edilecek öneriler için tür, konu, teknik ve süre gibi kısıtlamalar aranmayacak ve uzun metraj filmler dışında hareketli görüntüyle üretilmiş her şey öneri olarak sunulabilecek. Bu öneriler arasından !f İstanbul’un tematik seçkiler halinde derleyerek programlayacağı “Türkiye’den Kısalar” seçkileri İstanbul, Ankara ve İzmir’de çeşitli festival sinemaları ve mekanlarında ücretsiz olarak !f izleyicilerine sunulacak ve 14-24 Şubat tarihlerinde İstanbul’daki gösterimler sırasında yapılacak “İzleyici Oylaması” sonucu bir kısanın yönetmeni uluslararası bir festivale izleyici olarak katılmaya hak kazanacak.

Hiyerarşi yaratmadan, yarıştırmadan
!f İstanbul’un “Türkiye’den Kısalar” bölümü kısalar ve yönetmenler arasında hiyerarşi yaratmadan, onları yarıştırmadan, başvuru ve jüri sistemi yerine kısacıların ve izleyicilerin “önerileriyle” programlanıyor ve alışılagelmiş kısa film gösterimlerinden farklı bir yaklaşımla kısalar tematik seçkileri halinde İstanbul, Ankara ve İzmir’de seyirciyle buluşuyor.

12. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, 14-24 Şubat 2013 tarihlerinde İstanbul’da, 28 Şubat-3 Mart 2013 tarihlerinde Ankara’da, 1-3 Mart 2013 tarihleri arasında da İzmir’de yapılacak.

Ayrıntılı bilgi için: ifistanbul.com

Sayfa Yükleniyor...