ABD'li genç kız, Facebook'ta aşık olduğu Iraklı için Samsun'a kaçtı

Samsun'da ABD vatandaşı olan 14 yaşındaki C.T.K. adlı kızı alıkoyduğu iddiasıyla polis tarafından gözaltına alınan Iraklı mülteci 19 yaşındaki M.A., ifadesinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

Haberler 24.04.2015 - 08:12

ABD'li genç kız, Facebook'ta aşık olduğu Iraklı için Samsun'a kaçtı

SAMSUN - ABD'nin Chicago kentinde yaşıyan C.T.K. adlı kız, 6 ay önce sosyal paylaşım sitesi facebook aracılığıyla, Samsun'un Atakum İlçesi Mimar Sinan Mahallesi'nde bir
yıldır ailesiyle yaşayan Iraklı mülteci M.A. ile tanışıp arkadaş oldu. Bir süre sonra iki genç birbirlerine aşık oldu.

İddiaya göre C.T.K. annesi C.D.P. (37) ile bir Avrupa ülkesine tatile çıkıp otele yerleşti. Ancak annesinden habersiz otelden ayrılan kız, Samsun'da yaşayan sevgilisini görmek için önceki gün uçakla İstanbul üzerinden Samsun'a geldi ve burada M.A. ile buluştu.

Anne, sosyal paylaşım sitesindeki yer bildiriminden kızının Samsun'da olduğunu tespit ettikten sonra ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nden yardım istedi. Büyükelçilik görevlilerinin girişimleri sonucu Samsun polisi, harekete geçti. Genç kızın annesi de Samsun'a geldi.

Gazi Polis Merkezine giderek kızının kayıp olduğunu söyledi. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, şüpheliyi ve kızı dün Atakum İlçesi'nde M.A.'nın evinde bulup merkeze getirdi.  

Sağlık kontrolünden geçirilen C.T.K., M.A.'dan şikayetçi olmadı. Anne de şüpheliye saygı duyduğunu belirtip şikayetçi olmadığını ifade etti. Polis merkezindeki işlemleri tamamlanan kız, annnesine teslim edildi.

Öte yandan küçük yaşta kız çocuğunu alıkoymak suçundan hakkında işlem başlatılan Iraklı M.A. da ifadesinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. Kız ve annesinin ülkelerine geri döneceği belirtildi.

Sayfa Yükleniyor...