Farmville'e de erişim engellendi

Facebook'un en popüler oyularından Farmville'e erişim şikayet üzerine bir süre engellendi.

03.10.2009 - 14:57

Farmville'e de erişim engellendi

Facebook sosyal ağındaki en popüler uygulamalardan olan Farmville’e dün sabah girmek isteyenleri Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın meşhur ‘İdari Tedbir’ kararı karşıladı. Yasak akşam saatlerinde kaldırıldı.


Facebook’un en popüler oyunlarından Farmville’e ve oyunun yaratıcısı Zynga.com’un internet sitesinde girmek isteyenlerin ekranında "5651 sayılı yasa uyarınca katalog suçlar kapsamında yapılan teknik inceleme ve hukuksal değerlendirme sonucunda; bu internet sitesi (zynga.com) hakkında Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın 02/10/2009 tarih ve 421.02.02.2009-272446 nolu kararı gereğince İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır" yazısı belirdi.

Farmville'e erişim, aynı firmaya ait Texas Hold'em Poker oyununda parayla kumar oynatıldığı şüphesiyle uygulanan erişim yasağından etkilendi. Zira firmanın sitesi engellendiğinde, işlettiği tüm oyunlar da bundan etkilenebiliyor. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada Zynga.com'a kumar oynatıldığı için tedbir uygulandığı, akşam saatlerinde ise bunun kaldırıldığı belirtildi.

Farmville, kullanıcıların sanal olarak kendilerine ait çiftlik kurup onu işletmesi üzerine bir temaya sahip. Tüm dünyada 53 milyona yakın abonesi olan oyunu günde yaklaşık 15 milyon kişi oynuyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...