NTV

Festival zamanı

Türkiye

EcoFest İstanbul, Küçükçiftlik Park'ta başladı. Üretimden tasarıma, gıdadan enerjiye doğa dostu ürünleri ve etkinlikleri ile EcoFest ilgi çekiyor.

EcoFest üretimden tasarıma, gıdadan enerjiye dek yaşamın her alanında çevre bilincini, doğa dostu ve sürdürülebilir yaşam kültürünü, ses getiren yaratıcı etkinlikler aracılığıyla geniş kitlelerle paylaşıyor.

Uluslararası bir kültür, sanat ve sosyal sorumluluk projesi olan EcoFest İstanbul, ekolojiyle ilişkili farklı disiplin ve sektörleri 8-9-10 Haziran 2012 tarihlerinde KüçükÇiftlik Park’ta bir araya getiriyor.

EcoFest kapsamında sebzelerle müzik yapan ünlü Viyanalı grup The Vegetable Orchestra, ABD’li şef Adam Rudolph yönetimindeki Organic Orchestra ve BabaZula konserleri; atıklarla üretilen resim, heykel, müzik aleti ve enstalasyonlar, festival alanına kurulan mini ekolojik pazar, usta şeflerden sağlıklı lezzetler geçidi, çevre dostu ürünlerin sergilendiği stantlar, dünyaca ünlü ustalardan MindBody Istanbul’un sunduğu Yoga ve Pilates seansları, ekolojik ev, kağıt kulübe, peyzaj çalışmaları, çocuklara ve gençlere yönelik çok sayıda keyifli ve öğretici atölyeler yapılacak.