FETÖ mağduru albaya 1 milyon lira tazminat

Bursa'da "askeri casusluk davası" sanığı emekli albay, sahte deliler sonucu 1 yıl 9 ay hapis yattığı gerekçesiyle açtığı davada, 1 milyon lira tazminat kazandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 28.10.2016 - 14:13 | Son Güncelleme : 28.10.2016 - 14:16

FETÖ mağduru albaya 1 milyon lira tazminat

Bursa 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davanın ilk duruşmasına, emekli Kıdemli Albay Tamer Zorlubaş ile avukatı İhsan Nuri Tezel katıldı.

Zorlubaş, görevi başındayken bir gecede "Vatan haini, kadın satıcısı, şantajcı" gibi birçok suçlamayla karşı karşıya kaldığını söyledi.

1 yıl 9 ay 11 gün cezaevinde kalan Zorlubaş, "Bana bunu yapanların FETÖ terör örgütünden olduğu anlaşıldı. En başından itibaren evimi aramaya gelen savcının ve basının pek çok alaylı hitaplarına maruz kaldık. Ayrıca maddi ve manevi acılar çektik. Bu sebeple tansiyon hastası oldum. Bu yaşadıklarım ve haksız tutuklama sebebiyle dilekçemde belirtildiği gibi 3 milyon lira tazminat talep ediyoruz" dedi.

Avukatı Tezel ise müvekkilinin diğer 56 sanıkla mahkum edildikleri söz konusu davanın soruşturmasında görev alan polis müdürleri ve alt kademe personelin, FETÖ üyesi, sahte deliller ürettikleri için haklarında davalar açılan, meslekten atılan ve tutuklanan kolluk görevlileri olduğunu ifade ederek, bu çerçevede tazminat taleplerinin bulunduğunu söyledi.

Mahkeme heyeti, 1 milyon lira manevi tazminatın, haksız gözaltı tarihinden itibaren işleyecek yasal faiziyle davalı Hazine'den alınarak davacıya verilmesine karar verdi.

Sayfa Yükleniyor...