FETÖ okullarının tabelaları kaldırılıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, FETÖ ile irtibatlı oldukları gerekçesiyle kapatılan okulların reklam içerikli tabela ve panolarını söküyor.

Anadolu Ajansı 29.09.2016 - 12:30

FETÖ okullarının tabelaları kaldırılıyor
Fethullah Gülen yapılanmasıyla ilişkisi olduğu tespit edilen bazı okullarda gizli odalar bulunmuştu. (Arşiv)

Ankara Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, kent genelinde Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile irtibatlı oldukları gerekçesiyle kapatılan okulların reklam içerikli tabela ve panolarını kaldırıyor.

Zabıta Daire Başkanı Abdurrahman Karabudak, yaptığı yazılı açıklamada, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün talebi üzerine, kapatılan ve el konulan FETÖ ile irtibatlı okulların reklam içerikli tabela ve panolarının zabıta ekiplerince kaldırılmaya başlandığını belirtti.

Ankara genelinde izinsiz takılan, vergisi ödenmeyen ve görüntü kirliliğine neden olan reklam içerikli tabela ve panoların periyodik olarak denetlenip kaldırıldığını kaydeden Karabudak, "Bu rutin çalışmalarımız arasına, FETÖ mensubu oldukları gerekçesiyle devlet tarafından kapatılan ilkokul, ortaokul, lise ve bazı özel muhtelif kurs ile özel öğrenci etüt eğitim merkezlerinin de reklam içerikli tabela, pano ve totemlerini de katarak yerlerinden kaldırıyoruz" ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...