Survivor’da ödülü kazanan Doğukan yanında Cengiz’i götürerek extrem bir gün geçirmişlerdi. Tüm su sporlarını yaparak sitres atan Doğukan ve Cengiz adaya döndüklerinde, Ümit Karan’ın tepkisiyle karşı karşıya kaldılar. Adada bütün gece yalnız kalan Karan: ‘’Korkmadım değil, bambaşka duygularımla yüzleştim ve tam bir survivorı yaşadım’’ diyerek tepkisini gizlemeye çalıştı.

Gönüllüler ve Ünlüler İletişim Ödülü'nü kazanmak için canla başla mücadele de ettiler. Oyunu farkla kazanan Ünlüler aileleriyle iletişim adasında toplu yemek yediler.Hoş sohbetin gerçekleştiği adada duygusal anlar da yaşandı.

Her hafta heyecanın daha da arttığı Survivor yarışmasında ada konseyi geldi çattı. Acun Ilıcalı programda yarışmacıların fikirlerine sıkça başvurdu. Hilmi Cem “Açlık nedir bu zamana kadar görmemişim” derken, "Gönül ister ki finale gideyim" diyen Doğukan'a karşılık Cengiz, bu haftanın hayatının dönüm noktası olduğunu söylese de adaya veda eden isim Cengiz oldu. Cengiz veda ederken, "Hayırlısı değilmiş buraya kadar gelmek de güzelmiş, finali gerçekten çok istemiştim ama olmadı" dedi.

Bu hafta Panama adasındaki son hafta. Hilmicem'in bu haftaki oyunları bir jübile gibi değerlendirmesinin temelinde de bu yatıyor. Gönüllüler takımından Murat ve Hilmicem, Ünlüler takımında ise Ümit ve Doğukan Kıbrıs biletini kapan isimler oldu.