Firari Cem Garipoğlu sınıfta kaldı

Münevver Karabulut'un katil zanlısı olarak 3,5 aydır aranan firari Cem Garipoğlu, ikinci dönem hiç okula gitmediği ve tüm derslerden sıfır aldığı için sınıfta kaldı.

NTV Haber 19.06.2009 - 19:24

Firari Cem Garipoğlu sınıfta kaldı

Bebek Özel Yeni Yıldız Lisesi'nin üçüncü sınıfında Türkçe-Matematik alanı öğrencisi olan Münevver Karabult’un katil zanlısı firari Cem Garipoğlu, ikinci dönem hiç okula gitmediği için tüm derslerden sıfır aldı.

Okul kayıtlarına göre Cem Garipoğlu'nun devamsızlığı 5 Haziran 2009 Cuma gününe kadar 68 iş gününü buldu ve Garipoğlu sınıfta kaldı. Kayıtlarda, Cem Garipoğlu'nun cinayetten bir hafta önce; 23 Şubat, devamsızlık yapmaya başladığı görülüyor.

100'DEN 0'A
Bebek Özel Yeni Yıldız Koleji'nin 11 A sınıfında, 161 okul numarası ile 'aktif öğrenci' öğrenci olarak görünen Cem Garipoğlu'nun birinci dönem karnesindeki davranış puanı 100. Teşekkür belgesi alan Garipoğlu’nun seçmeli Demokrasi ve İnsan Hakları dersinden aldığı not ise 4 yani ‘iyi’.

Karnesindeki tek zayıfı, 5 üzerinden 2 ile geometriden alan Cem Garipoğlu'nun matematik, felsefe ve seçmeli sosyoloji notları 3. 5 tam nota ise dil ve anlatım, yabancı dil ve seçmeli beden eğitimi derslerinde ulaşabilmiş.

Cem Garipoğlu, yakalanıp cezaevine girerse ya da firari olarak gelecek yıl da devamsızlık yaparsa örgün öğretim dışına çıkarılacak; öğrenimini Açık Lise’de tamamlayabilecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...