Frankenstein'i hiç de görmedin!

Alışık olmadığımız bir Frankenstein 12 Mart Cumartesi günü CNBC-e'de...

10.03.2011 - 15:24

Frankenstein'i hiç de görmedin!

Tüm dünyada yayınlandıkları ilk günden beri sayısız uyarlamaya ilham kaynağı olan klasikler, şimdi de beyaz ekranda tv izleyicisi ile buluşuyor. Sör Conan Doyle’un kahramanı Sherlock Holmes’u hiç cep telefonu kullanırken düşünmüş müydünüz? Peki Mary Shelley’nin gotik korku öyküsü Frankenstein hiç de görmediğiniz bir halde karşınıza çıksa! Çöpçatan Emma’ya ne dersiniz? Bu yeni Jane Austen uyarlaması sizi İngiliz Edebiyatı’nın en sevilen hikayelerinden birine götürecek.

Bu modern İngiliz Dramalar’ı, Sherlock ile CNBC-e’de ekrana gelmeye başladı. Üç bölümden oluşan mini seri Sherlock, ünlü dedektifi günümüze taşıdı. Ardından ekrana gelecek olan Frankenstein, yine bir BBC yapımı. Üstelik hiç de alışık olmadığımız bir Frankenstein karşımıza çıkaracak.

Yakın bir gelecekte bilimadamları kök hücre araştırması yapmaktadır. Deneyleri sonucunda organ naklinde kullanabilmek için kişiye özel organ hazırlayabilmelerine çok az kalmıştır. Ancak içlerinden birinin daha fazla beklemek için vakti yoktur. Alanının öncü biliminsanlarından Doktor Victoria Frankenstein'ın oğlu William hastanede ölüm döşeğindedir. Doktor Frankenstein oğlunu kurtarmak için her yolu deneyecektir. Bir canavar yaratmayı bile...

Genetik mühendisliğin pek çok tartışmaya neden olduğu günümüzde bu konuyu irdeleyen bir Frankenstein uyarlamasıyla karşı karşıyayız.

'Frankenstein' 12 Mart Cumartesi saat 21:00'de CNBC-e'de, aynı anda HD-en’de

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...