Gandi’nin yankesicileri organize çıktı

CHP mitinglerinde büyük bir sorun olan yankesicilerin örgütlü çalıştıkları ortaya çıktı. İki polisin de çeteye yardım ettiği öğrenildi.

NTV Haber 21.07.2010 - 13:11

Gandi’nin yankesicileri organize çıktı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu neredeyse, hırsızlar da peşindeydi. Her mitingde yankesiciler kalabalığının arasında, partililerin ceplerini boşaltıyordu.

Yankesiciler CHP liderinin son Bursa mitinginde yakayı ele verdi. Şehreküstü meydanındaki mitingde, bir vatandaşın 550 lirasını çalmaya çalışan zanlı, polislerce fark edildi.

Sonra alanda birbiriyle koordineli çalışan toplam 3 kişi olduğu belirlendi. Üç zanlının ifadesi yeni çete üyelerinin yakalanmasını sağladı.

Kılıçdaroğlu'nun miting programlarını, internet yoluyla zanlılara bildiren bir kadın da gözaltına alındı. Çetenin, Ankara'dan araçlarla Kılıçdaroğlu'nun gittiği illere gruplar halinde dağıldıkları ve yankesicilik yaptıkları tespit edildi.

Bursa Emniyeti’nden iki polis de yankesicilere yardım ettikleri iddiasıyla gözaltında. Polis 6 zanlıyı sorguluyor ama yeni gözaltılar olabileceği belirtiliyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...