Gazeteci Levent Gültekin'e saldırı: Sanıklara istenen ceza belli oldu

Bakırköy'de bir yıl önce gazeteci Levent Gültekin'e saldırdıkları iddiasıyla haklarında dava açılan iki tutuksuz sanığın yargılandığı davada savcı mütalaasını açıkladı. Sanıkların ayrı ayrı 4 yıl 6 ay cezalandırılması istendi.

Haberler - DHA 15.03.2022 - 17:08

Gazeteci Levent Gültekin'e saldırı: Sanıklara istenen ceza belli oldu

Bakırköy'de gazeteci Levent Gültekin'e saldırdıkları iddia edilen iki sanığın 4 yıl 6 aya kadar hapsi istendi.

Bakırköy 47. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuksuz sanıklar ve Levent Gültekin katılmadı. Taraf avukatları duruşma salonunda hazır bulundu.

Duruşmada mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı olay günü Levent Gültekin’in basit tıbbi müdahaleyle giderilmeyecek şekilde yaralandığını ve sanıklardan Muhammed Emin Kılıç’ın suçlamaları kabul etmediğini, sanık Ömer Doğru’nun da dolaylı olarak suçlamayı kabul ettiğini belirtti.

Açıklanan mütalaada sanıkların verdikleri beyanların samimi bulunmadığı vurgulandı. Sanıkların "Kasten nitelikli yaralama" suçunu işlediklerini belirtilerek her ikisinin de ayrı ayrı 4 yıl 6 ay kadar hapis cezasına çarptırılmalarını talep edildi. Duruşma sanık ve avukatlarının mütalaaya karşı savunmalarını hazırlamaları için ertelendi.

İDDİANAME

Gazeteci Levent Gültekin bir televizyon programının canlı yayınına katılmak üzere gittiği Bakırköy'deki televizyon binası önünde 8 Mart 2021 tarihinde saldırıya uğramıştı.

Soruşturma başlatan Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, olayda müştekinin adli tıp raporunda basit tıbbi müdahale ile giderilemeyecek şekilde yaralandığı, vücudunda oluşan kemik kırıklarının hayat fonksiyonlarını birinci derecede etkileyecek nitelikte olduğunun anlaşıldığı belirtildi.

4 YIL 6 AYA KADAR HAPİS İSTEMİ

İddianamede, olaya ilişkin kamera görüntülerinde saldırganların tespit edilemediğine de yer verildi. İddianamede, şüpheli Ömer D. ve Muhammet Emin K.'nın "Nitelikli kasten yaralama" suçundan ayrı ayrı 1 yıldan 4 yıl 6 aya kadar hapisleri isteniyor.

VİDEO: ACİL SERVİSTE BAŞHEKİM İLE DOKTOR ARASINDA GERGİN ANLAR

Sayfa Yükleniyor...